Ibiza przyjmie jedynie turystów posiadających paszport szczepionkowy?

News
Ibiza już niedługo zaprosi turystów posiadających paszport szczepionkowy?

Hiszpania planuje w przeciągu najbliższych tygodni wprowadzić pilotażowy program paszportu szczepionkowego.

Ibiza już niedługo zaprosi turystów posiadających paszport szczepionkowy?

Ibiza chce być pierwszym miejscem w Europie, które powita gości z paszportem szczepionkowy. Hiszpania przyznała, że w porozumieniu z Unią Europejską, wprowadzi swój własny program pilotażowy w tym zakresie, który ma pełne poparcie lokalnych władz Ibizy, pragnących przyjąć turystów już tego lata.

Jak donosi brytyjski The Mirror, Ibiza wywiera presję na hiszpański rząd, aby ten uruchomił system testowania paszportów szczepionkowych jak najszybciej, a Minister Turystyki Reyes Maroto potwierdził, że kraj chce „mieć szeroki wachlarz narzędzi do reaktywacji mobilności turystycznej”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ibiza już niedługo zaprosi turystów posiadających paszport szczepionkowy? 

Ibiza chce być pionierem

Wiadomość ta pojawia się po tym, jak Hiszpania ogłosiła, że będzie naciskać na otwarcie korytarzy bezpiecznej podróży z Wielką Brytanią, w obliczu braku oficjalnego planu UE na rzecz ponownego wprowadzenia bezpiecznych podróży międzynarodowych.

Chcemy być pionierami, którzy ułatwią całemu światu międzynarodową mobilność  – powiedział na konferencji prasowej Reyes Maroto

Gospodarka Hiszpanii opiera się w dużej mierze na międzynarodowej turystyce. Projekt przepisów dotyczących paszportu szczepionkowego, zostanie opublikowany przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen 17 marca. Wprowadzenie paszportów szczepionkowych przyczyni się zapewne do ponownego otwarcia klubów na Ibizie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →