SieXsein Europe ma pomysł na powrót klubów do życia w Hiszpanii

News
Nowe kluby w obliczu lockdownu. Fot. OIL Club Shenzhen

Międzynarodowe Stowarzyszenie Życia Nocnego w Hiszpanii (INA), we współpracy z firmą SieXsein Europe, zaproponowało pilotażowy program testowy systemu umożliwiającego bezpieczny powrót imprez, bez konieczności noszenia masek i zachowywania dystansu społecznego. Jak to wygląda w praktyce?

Projekt ma na celu stworzenie (testowego) systemu w Barcelonie i części Costa Brava aby sprawdzić, czy kluby nocne mogą być otwarte bez zachowania ścisłych środków bezpieczeństwa i higieny. W szybszej realizacji projektu ma pomóc również możliwość przyjmowania tylko jednej dawki szczepionki. Państwowa komisja nadzorująca realizację ogólnokrajowego programu szczepień przeciwko Covid-19 w Hiszpanii, dopuściła w piątek szczepienia pojedynczą dawką szczepionki, którą będą mogły przyjąć tylko osoby w wieku od 18 do 55 lat.

Hiszpania - Fot. Manu Fernandez

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Manu Fernandez

Liberty Pass ratunkiem dla sceny?

System w celu poprawy sytuacji klubowej ma korzystać ze specjalnej aplikacji Liberty Pass. Zasada działania aplikacji polega na uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych, testów PCR i szczepionek uczestnika imprezy. Następnie, jeśli wszystkie wyniki okażą się zadowalające, aplikacja generuje indywidualny kod QR. Kod pozostaje ważny przez 72 godziny, co pozwala uczestnikom na swobodny dostęp do klubów nocnych i miejsc, w których odbywają się imprezy. Po wygaśnięciu kodu QR, osoby muszą poddać się kolejnemu testowi, by uzyskać wynik negatywny. Jeśli chodzi o użytkowników, którzy się zaszczepili, QR pozostanie aktywny do czasu wygaśnięcia szczepionki.

Ponadto, mówi się również o korzystaniu z urządzeń eliminujących 100 procent wszystkich wirusów Covid-19 i wszystkich mutacji z powietrza i z powierzchni. Urządzenia te zostały już zatwierdzone przez hiszpański ENAC (Krajową Jednostkę Akredytującą) i są obecnie stosowane w krajach azjatyckich.

Dyrektor Generalny SieXsein Europe ocenił sytuację następująco:

W firmie SieXsein od początku pandemii pracujemy nad znalezieniem najlepszego przepisu na reaktywację i ponowne otwarcie branż. Bardzo ceniłem sobie życie nocne i przemysł restauracyjny, jednak został on jednak całkowicie zaniedbany podczas kryzysu. Moją osobistą misją jest jak najszybsze reaktywowanie gospodarki restauracyjnej i nocnej oraz turystyki na całym świecie. Osiągnięcie porozumienia z branżą klubów nocnych pozwoli na zastosowanie najlepszych rozwiązań w dziedzinie biotechnologii na całym świecie oraz przywrócenie gospodarki.

Hiszpania - Fot. Emilio Morenatti

Fot. Emilio Morenatti

Hiszpania. Kluby wrócą do lata?

Z kolei Joaquim Boadas, sekretarz generalny Nightlife International i Spain Nightlife powiedział:

Wiele lokali jest zamkniętych od roku. Wiele jest w krytycznym stanie i grozi im trwałe zniknięcie. Branża eventowa ma duże znaczenie dla turystyki na całym świecie i pilnie potrzebuje reaktywacji. Z tego powodu prosimy rząd, aby usiadł z naszą branżą i pracował nad ponownym otwarciem obiektów. Rząd musi nam pomóc w odbudowie naszej branży. Umożliwienie pilotażowych testów w zamkniętych przestrzeniach pozwoli branży na udowodnienie, że może ona współistnieć z pandemią.

Na początku lutego hiszpański premier Pedro Sanchez powiedział podczas przemówienia na Radzie Wykonawczej Światowej Organizacji Turystyki w Madrycie, że nie spodziewa się końca masowych szczepień przed końcem lata. Pracownicy służby zdrowia ocenili na 70 procent szczepień próg odniesienia dla bezpiecznego otwarcia kraju na turystykę.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →