SieXsein Europe ma pomysł na powrót klubów do życia w Hiszpanii

News
Hiszpania - powrót imprez bez maseczek i dystansu? Fot. OIL Club Shenzhen

Międzynarodowe Stowarzyszenie Życia Nocnego w Hiszpanii (INA), we współpracy z firmą SieXsein Europe, zaproponowało pilotażowy program testowy systemu umożliwiającego bezpieczny powrót imprez, bez konieczności noszenia masek i zachowywania dystansu społecznego. Jak to wygląda w praktyce?

Projekt ma na celu stworzenie (testowego) systemu w Barcelonie i części Costa Brava aby sprawdzić, czy kluby nocne mogą być otwarte bez zachowania ścisłych środków bezpieczeństwa i higieny. W szybszej realizacji projektu ma pomóc również możliwość przyjmowania tylko jednej dawki szczepionki. Państwowa komisja nadzorująca realizację ogólnokrajowego programu szczepień przeciwko Covid-19 w Hiszpanii, dopuściła w piątek szczepienia pojedynczą dawką szczepionki, którą będą mogły przyjąć tylko osoby w wieku od 18 do 55 lat.

Hiszpania - Fot. Manu Fernandez

Fot. Manu Fernandez

Liberty Pass ratunkiem dla sceny?

System w celu poprawy sytuacji klubowej ma korzystać ze specjalnej aplikacji Liberty Pass. Zasada działania aplikacji polega na uzyskaniu wyników badań laboratoryjnych, testów PCR i szczepionek uczestnika imprezy. Następnie, jeśli wszystkie wyniki okażą się zadowalające, aplikacja generuje indywidualny kod QR. Kod pozostaje ważny przez 72 godziny, co pozwala uczestnikom na swobodny dostęp do klubów nocnych i miejsc, w których odbywają się imprezy. Po wygaśnięciu kodu QR, osoby muszą poddać się kolejnemu testowi, by uzyskać wynik negatywny. Jeśli chodzi o użytkowników, którzy się zaszczepili, QR pozostanie aktywny do czasu wygaśnięcia szczepionki.

Ponadto, mówi się również o korzystaniu z urządzeń eliminujących 100 procent wszystkich wirusów Covid-19 i wszystkich mutacji z powietrza i z powierzchni. Urządzenia te zostały już zatwierdzone przez hiszpański ENAC (Krajową Jednostkę Akredytującą) i są obecnie stosowane w krajach azjatyckich.

Dyrektor Generalny SieXsein Europe ocenił sytuację następująco:

W firmie SieXsein od początku pandemii pracujemy nad znalezieniem najlepszego przepisu na reaktywację i ponowne otwarcie branż. Bardzo ceniłem sobie życie nocne i przemysł restauracyjny, jednak został on jednak całkowicie zaniedbany podczas kryzysu. Moją osobistą misją jest jak najszybsze reaktywowanie gospodarki restauracyjnej i nocnej oraz turystyki na całym świecie. Osiągnięcie porozumienia z branżą klubów nocnych pozwoli na zastosowanie najlepszych rozwiązań w dziedzinie biotechnologii na całym świecie oraz przywrócenie gospodarki.

Hiszpania - Fot. Emilio Morenatti

Fot. Emilio Morenatti

Hiszpania. Kluby wrócą do lata?

Z kolei Joaquim Boadas, sekretarz generalny Nightlife International i Spain Nightlife powiedział:

Wiele lokali jest zamkniętych od roku. Wiele jest w krytycznym stanie i grozi im trwałe zniknięcie. Branża eventowa ma duże znaczenie dla turystyki na całym świecie i pilnie potrzebuje reaktywacji. Z tego powodu prosimy rząd, aby usiadł z naszą branżą i pracował nad ponownym otwarciem obiektów. Rząd musi nam pomóc w odbudowie naszej branży. Umożliwienie pilotażowych testów w zamkniętych przestrzeniach pozwoli branży na udowodnienie, że może ona współistnieć z pandemią.

Na początku lutego hiszpański premier Pedro Sanchez powiedział podczas przemówienia na Radzie Wykonawczej Światowej Organizacji Turystyki w Madrycie, że nie spodziewa się końca masowych szczepień przed końcem lata. Pracownicy służby zdrowia ocenili na 70 procent szczepień próg odniesienia dla bezpiecznego otwarcia kraju na turystykę.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Hiszpania ponownie zacznie przyjmować turystów i otworzy dla nich kluby

29 maja 2020
SieXsein Europe ma pomysł na powrót klubów do życia w Hiszpanii

Hiszpania zamknięta przynajmniej do końca lata?

28 stycznia 2021
SieXsein Europe ma pomysł na powrót klubów do życia w Hiszpanii

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.