Ibiza w wielkim kryzysie

News Galeria
ibiza

Wskutek odwołania letniego sezonu na Ibizie, nawet 4000 osób zatrudnionych w klubach muzycznych i barach może stracić pracę.

Ibiza w tarapatach

Trwająca pandemia COVID-19 anulowała standardowy kalendarz klubowy na  Ibizie – nazywanej „białej wyspie pokoju i miłości” –  i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Dziennik Diario De Ibiza donosi, że jeśli kluby i bary na plaży na wyspie nie zostaną otwarte, to nawet 4000 osób pracujących w tych miejscach może stracić pracę.

Na Ibizie jest obecnie osiem tzw. superklubów. Każdy z nich zatrudnia od 300 do 350 pracowników, plus kolejnych 100 na zasadach elastycznej współpracy. Do tego rachunku dochodzą mniejsze kluby i bary. W obecnej sytuacji wszystkie osoby z tej branży mogą teraz stracić pracę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie wiem, czy kiedykolwiek wrócimy do normy i czy uda nam się odzyskać ten sam poziom turystyki, jaki był na Ibizie przed pandemią. Nikt nie wie dziś, co się stanie w najbliższych miesiącach. Mamy wciąż nadzieję na najlepszy scenariusz z możliwych i na powrót do poprzedniego życia – Diario José Luis Benítez, szef stowarzyszenia rekreacyjnego na Ibizie

Ibiza prosi turystów o przełożenie wakacji

W artykule Diario De Ibiza możemy przeczytać również, że żaden z głównych klubów na wyspie nie otworzy się raczej na pewno tego lata. Kluby muzyczne, firmy i przedsiębiorcy z Ibizy chcą przedłużyć sezon turystyczny do jesieni. Wszystkie te podmioty pod koniec marca rozpoczęły kampanię zachęcającą turystów do przełożenia planowanych wakacji, a nie ich odwoływania.

Według danych podanych na serwisie El Mundo, turystyka letnia na Ibizie ma łączną wartość około 770 milionów euro. W tym sektorze gospodarki zatrudnionych jest 35% mieszkańców wyspy. Organizatorzy eventów muzycznych na Ibizie zaprezentowali również jesienny kalendarz imprez na wyspie.

ibiza

Kalendarz jesiennych imprez na IbiziePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →