Zaginiony mix Frankiego Knucklesa znalazł się na Soundcloudzie

Frankie Knuckles via YouTube
News

Znalezione nagranie pochodzi z walentynkowego występu pioniera house'u z 1986 roku w Chicago. Mix trwa ponad godzinę i jest wypełniony klasycznym, soulful house'owym brzmieniem charakterystycznym dla Frankiego Knucklesa. Posłuchajcie!

Walentynki z pionierem house’u

Nigdy wcześniej nieopublikowany mix Frankiego Knucklesa pojawił się w tym tygodniu na Soundcloudzie. Na okładce można zobaczyć, że jest to miks z „sesji walentynkowej” w COD 1201 W. Devon Ave dla PG ltd. Nagranie znajdowało się przez lata w archiwum chicagowskiego producenta muzycznego i didżeja Braxtona Holmesa.

Wspomnienie mistrza

Urodzony na nowojorskim Bronxie w roku 1955, nastoletni Frankie Knuckles wraz z przyjacielem Larrym Levanem wtajemniczyli się w dyskoteki i zaczęli miksować utwory soul, R&B i disco. Pod koniec lat 70. przeniósł się do Chicago, gdzie w kolejnej dekadzie odegrał kluczową rolę w rozwoju i popularyzacji muzyki house. W 1997 roku Knuckles zdobył nagrodę Grammy w kategorii Remiks Roku. Ze względu na jego wkład w rozwój muzyki house, uzyskał przydomek „ojca chrzestnego muzyki house”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Frankie Knuckles at Power House club, 1986 opening night

Na początku tego roku SoSure Music ogłosiło wydanie nowego utworu z projektu Director’s Cut, którego Frankie Knuckles był współzałożycielem. Mniej więcej w czasie, gdy Knuckles zmarł (2014 – przyp. red.), Holmes i wieloletni współpracownik studia, Eric Kupper, produkowali album koncepcyjny duetu dla Inaya Day. Z okazji rocznicy urodzin Knucklesa, 18 stycznia (dzień po urodzinach Inay’i) wydano singiel Right Now, którego możecie posłuchać tutaj.

Inaya D & Robin S – Right Now (feat. Frankie Knuckles, Eric Kupper) (A Director’s Cut Master)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →