Zaginiony mix Frankiego Knucklesa znalazł się na Soundcloudzie

Frankie Knuckles via YouTube
News
Frankie Knuckles - zaginiony walentynkowy mix trafił do sieci

Znalezione nagranie pochodzi z walentynkowego występu pioniera house'u z 1986 roku w Chicago. Mix trwa ponad godzinę i jest wypełniony klasycznym, soulful house'owym brzmieniem charakterystycznym dla Frankiego Knucklesa. Posłuchajcie!

Walentynki z pionierem house’u

Nigdy wcześniej nieopublikowany mix Frankiego Knucklesa pojawił się w tym tygodniu na Soundcloudzie. Na okładce można zobaczyć, że jest to miks z „sesji walentynkowej” w COD 1201 W. Devon Ave dla PG ltd. Nagranie znajdowało się przez lata w archiwum chicagowskiego producenta muzycznego i didżeja Braxtona Holmesa.

Wspomnienie mistrza

Urodzony na nowojorskim Bronxie w roku 1955, nastoletni Frankie Knuckles wraz z przyjacielem Larrym Levanem wtajemniczyli się w dyskoteki i zaczęli miksować utwory soul, R&B i disco. Pod koniec lat 70. przeniósł się do Chicago, gdzie w kolejnej dekadzie odegrał kluczową rolę w rozwoju i popularyzacji muzyki house. W 1997 roku Knuckles zdobył nagrodę Grammy w kategorii Remiks Roku. Ze względu na jego wkład w rozwój muzyki house, uzyskał przydomek „ojca chrzestnego muzyki house”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Frankie Knuckles at Power House club, 1986 opening night

Na początku tego roku SoSure Music ogłosiło wydanie nowego utworu z projektu Director’s Cut, którego Frankie Knuckles był współzałożycielem. Mniej więcej w czasie, gdy Knuckles zmarł (2014 – przyp. red.), Holmes i wieloletni współpracownik studia, Eric Kupper, produkowali album koncepcyjny duetu dla Inaya Day. Z okazji rocznicy urodzin Knucklesa, 18 stycznia (dzień po urodzinach Inay’i) wydano singiel Right Now, którego możecie posłuchać tutaj.

Inaya D & Robin S – Right Now (feat. Frankie Knuckles, Eric Kupper) (A Director’s Cut Master)

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →