Nareszcie! Barcelona otwiera kluby bez ograniczeń

fot. Dominika M. (Och! Milano)
News

Na takie wieści mieszkańcy Katalonii oraz fani tego regionu czekali bardzo długo. Wraca klubowe życie w Barcelonie - na pełnych obrotach! Szczegóły poniżej.

Kataloński parlament ogłasza koniec pandemii dla klubów i szkół

Katalonia kładzie kres dwóm najbardziej uciążliwym i wciąż obowiązującym restrykcjom: zamknięciu klubów oraz kwarantannie szkolnej. Rząd ogłosił we wtorek, że kluby nocne będą mogły zostać ponownie otwarte 11 lutego, bez ograniczeń pojemności i godzin otwarcia oraz bez konieczności przedstawiania certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19. Optymistyczna prognoza szóstej fali, a także liczne skargi pediatrów oraz pedagogów skłoniły rząd również do rozważenia zakończenia lockdownu w placówkach oświaty.

Szósta fala osiągnęła szczyt. Rząd uważa, że ​​wraz z jej spowolnieniem oraz wycofaniem restrykcji konieczne jest zmodyfikowanie protokołów szkolnych

– przyznała rzecznik rządu katalońskiego Patrícia Plaja

Sprawdź także: VTSS rezydentką NTS Radio

Euforia w barcelońskich klubach

Wprawdzie przed wprowadzeniem ostatniego grudniowego lockdownu niektóre kluby (te mniejsze, bardziej lokalne) w Barcelonie funkcjonowały podobnie jak w Polsce, tak uczestnictwo w niektórych imprezach było mocno problematyczne. Przekonałem się o tym osobiście będąc w Barcelonie w październiku 2021, kiedy próbowałem się dostać m.in. do klubu Moog mieszczącego się w okolicach słynnego deptaku Las Ramblas. Ze względu na wspomniane ograniczenia w liczbie ludzi mogących znajdować się w klubie, dodając do tego naprawdę niewielką powierzchnię miejscówki i rzecz jasna ogromną liczbę ludzi chętnych wzięcia udziału w imprezie, wejście do klubu graniczyło z cudem. Na szczęście w najbliższym czasie wszystko wróci do normy, a mieszkańcy Barcelony i okolic mogą świętować.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nareszcie wydaje się, że ten cholerny letarg się skończył. Nareszcie będziemy mogli razem tańczyć bez ograniczeń przepustowych, bez ograniczeń czasowych, bez certyfikatu Covidowego.

– napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele barcelońskiego klubu MoogPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →