Pierwszy, pilotażowy event w dobie pandemii podał pełen skład artystów

Fot. Anthony Mooney
News
Liverpool, Circus

Zapowiedziany na początku kwietnia pilotażowy pogram imprez The First Dance, ma już nie tylko datę i miejsce, ale i line up. Między 30 kwietnia a 1 maja, w Bramley-Moore Dock Warehouse w Liverpoolu, wystąpią m.in. Sven Väth, Fatboy Slim i The Blesses Madonna.

Brak maseczek i dystansu społecznego, 6 tysięcy klubowiczów i dwa dni długo wyczekiwanej imprezy. Wszystko w ramach krajowego programu Events Research (ERP), który ma na celu utorowanie drogi dla klubów w całym kraju do ponownego otwarcia swoich drzwi w najbliższej przyszłości. Yousef, DJ i założyciel Circus, organizatora wydarzenia, powiedział:

The First Dance będzie historycznym momentem dla muzyki elektronicznej i wszystkich wydarzeń w całej Wielkiej Brytanii. Wraz z zespołem Circus czujemy przytłaczające uczucie dumy, emocji, podekscytowania i oczywiście odpowiedzialności za to, co nas czeka. Razem z zespołem Rady Miasta Liverpool, bezpiecznie przygotowaliśmy oba wydarzenia, skupiając się na tym, aby pomóc Wielkiej Brytanii zbliżyć się do życia poza Covid-19. Dla mnie i dla Circus jest to wielki zaszczyt.

The First Dance, Liverpool, Circus

Fot. The First Dance

The First Dance zaprasza. Gwiazdy w rolach głównych

Gospodarzem pierwszego takiego wydarzenia będzie klub Circus w Liverpoolu. Oczekuje się, że w trakcie każdego z dwóch dni, udział weźmie po 3 tysiące osób. Gwiazdami TFD będą Sven Väth, Fatboy SlimiThe Blessed Madonna. Matt Ashton, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Liverpoolu, powiedział:

Wszyscy pragniemy powrotu do normalności i chociaż wiemy, że wskaźnik przypadków Covid-19 jest obecnie niski – wirus nadal istnieje. Pozostanie w zamknięciu nie jest opcją, więc musimy zrozumieć, jaki jest najlepszy i najbezpieczniejszy sposób ponownego otwarcia kluczowych wydarzeń. Dzięki promotorom takim jak Circus, będziemy w stanie zebrać niezwykle ważne badania naukowe, które dostarczą planu otwarcia istotnych sektorów naszej gospodarki na poziomie lokalnym i krajowym. Wydarzenia są ważną częścią dobrego samopoczucia i więzi społecznej – szczególnie w Liverpoolu. Powinno być ogromne poczucie dumy, że to miasto przejmuje krajową inicjatywę w tym niezwykle ważnym programie badawczym.

Aby móc ubiegać się bilet, trzeba mieć ukończone 18 lat, mieszkać w regionie miasta Liverpool i być zarejestrowanym u lokalnego lekarza pierwszego kontaktu. Nie można rzecz jasna wykazywać żadnych oznak objawów Covid-19. Pierwsza pula biletów, w cenie ok. 33 funtów, trafiła do sprzedaży w środę, jednak była dostępna jedynie dla osób, które dokonały wstępnej rejestracji. Bilety w ogólnej sprzedaży są dostępne od dzisiaj, 22 kwietnia, od 09:00 rano za pośrednictwem TicketQuarter.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Brytyjskie kluby i sale koncertowe ze wsparciem od rządu

27 lipca 2020
Pierwszy, pilotażowy event w dobie pandemii podał pełen skład artystów

Bez pomocy rządu nawet 80 procent brytyjskich klubów nie przetrwa

5 lutego 2021
Pierwszy, pilotażowy event w dobie pandemii podał pełen skład artystów

Kultura w czasie pandemii, czyli przegląd dobrych praktyk z zagranicy

1 kwietnia 2021
Pierwszy, pilotażowy event w dobie pandemii podał pełen skład artystów

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.