Dj sety są passé. Fatboy Slim idzie w musicale

fot. facebook.com/fatboyslim
News
Fatboy Slim

Projekt Davida Byrne'a i Fatboy Slima Here Lies Love zadebiutuje latem tego roku na deskach Broadway'u. Musical opowiada historię byłej pierwszej damy Filipin Imeldy Marcos i rewolucji People Power. Sprawdź szczegóły.

Fatboy Slim podbija Nowy Jork

David Byrne i Fatboy Slim ogłosili, że ich wspólny disco-popowy musical Here Lies Love zadebiutuje na Broadway’u jeszcze w tym roku. Spektakl opowiada historię Imeldy Marcos, byłej pierwszej damy Filipin. Traktuje także o słynnej rewolucji People Power, która odsunęła ją i jej męża – dyktatora Ferdinanda Marcosa – od władzy w lutym 1986 roku.

Broadway’owska produkcja została opracowana i wyreżyserowana przez Alexa Timbersa. Choreografią zajmie się Annie-B Parson, współpracująca w przeszłości przy koncertach Dawida Bowiego. Producentami projektu jest Hal Luftig, Patrick Catullo, Diana DiMenna, Clint Ramos i Jose Antonio Vargas.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fatboy Slim
fot. pexels.com

Here Lies Love narodził się ponad 20 lat temu, zaś David Byrne i Fatboy Slim zdążyli zaprezentować muzykę i inne prace multimedialne ze spektaklu w Carniegie Hall w Nowym Jorku. Wydana w 2010 roku oryginalna płyta, wraz ze 100-stronicową książką wyjaśniającą historię Imeldy Marcos zawierała łącznie 22 utwory. Do współpracy zostali wtedy zaproszeni tacy artyści jak Florence and the Machine, St. Vincent, Róisín Murphy i Santigold.

Czytaj także: Fatboy Slim również nie przepada za nowymi technologiami w muzyce

Spektakl zaadaptowano w późniejszym czasie na pełnoprawną produkcję teatralną. Przedstawienia pokazano dotychczas w Massachusetts Museum of Contemporary Art, nowojorskim Public Theater, londyńskim National Theater i Seattle Repertory Theater. Latem tego roku premierowo pojawi się na deskach słynnego Broadway’u w Nowym Jorku.

W naszym amerykańskim zespole producentów znajdują osoby pochodzenia filipińskiego. Jesteśmy podekscytowani, aby przenieść Here Lies Love na Broadway. Zapraszamy wszystkich do doświadczenia tego wyjątkowo żywiołowego kawałka teatru. Historia Filipin nierozerwalnie wiąże się z historią Stanów Zjednoczonych. Nie mogliśmy wymyślić bardziej odpowiedniego czasu na wystawienie tego spektaklu. Do zobaczenia na parkiecie!

Here Lies Love nie jest jedynym wkładem Davida Byrne’a w świat teatru muzycznego. Amerykański muzyk – zdobywca Oscara i nagrody Grammy – napisał również musical o Joannie d’Arc oraz sceniczny spektakl American Utopia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →