Fatboy Slim również nie przepada za nowymi technologiami w muzyce

fot. Steve Sims, Fatboy Slim / Facebook
Lifestyle News Technologia
fatboy slim 303

Po głośnej rozmowie z Trentem Reznorem z Nine Inch Nails portal Synth History przeprowadził wywiad z Normanem Quentinem Cookiem, czyli Fatboy Slimem. Jak się okazuje, podejścia obu artystów do nowych technologii i wirtualnych instrumentów, są dość zbliżone. Jedną z wad, które wskazuje Brytyjczyk, jest... zbyt duża ilość opcji!

Fatboy Slim uważa, że nic nie zastąpi oryginału

Popularny DJ i producent twierdzi, że przytłaczające opcje, jakie oferuje nowoczesny sprzęt, wciąż nie mogą pobić prostoty w produkcji muzyki, jakie daje „stary, dobry” Roland TB-303. W rozmowie z Synth History Fatboy Slim skupia się na walorach posiadania klasycznej 303 oraz tego, co irytuje go w komputerach – tak, zgadliście, jest to również problem bogactwa. Artysta mówi, że współczesny sprzęt ma… zbyt wiele opcji:

To jeden z powodów, dla których nie robię już tak dużo muzyki. Daj mi laptopa, a jest tam każdy automat perkusyjny, każdy dźwięk syntezatora, każdy potencjalny dźwięk znany człowiekowi

– przyznaje.

Fatboy Slim odniósł się również do popularnych wirtualnych klonów legendarnej 303. Uważa, że te rozwiązania oferują dość podobny dźwięk, ale nie identyczny z oryginałem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Każdy potrzebuje 303. Chociaż ludzie mogą o tym nie wiedzieć, to, czego potrzebują, to prawdziwy 303, a nie klon. Można je rozróżnić… klony są dobre, ale to nie to samo, co oryginalny 303.

Fatboy Slim – Everybody Needs A 303

Koniecznie sprawdź: Wyjątkowa prezentacja Rolanda na dzień legendarnego syntezatora TB-303

W przeszłości dla producenta i DJ-a (podobnie jak dla Trenta Reznora) walorem w produkcji była prostota i ograniczenia – brak dużej ilości funkcji.

Myślę, że najbardziej inspirujące były czasy, kiedy ludzie mieli bardzo ograniczoną dostępność do sprzętu. To powodowało, że można było z tego niedoboru właśnie jeszcze więcej wycisnąć

– oznajmił Fatboy Slim.

Fatboy Slim – Sunset 303 (Café Mambo Sunset Edit)

Całą rozmowę możecie przeczytać na stronie Synth History.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →