Fever Ray powraca z nowym singlem! Sprawdź, jak brzmi „What They Call Us”

fot. NME.com
News

To pierwszy nowy utwór Karin Dreijer z Fever Ray od czasu Plunge z 2017 roku.

Fever Ray is back!

Karin Dreijer powraca jako Fever Ray z nowym utworem What They Call Us, napisanym i wyprodukowanym we współpracy z byłym członkiem The Knife, Olofem Dreijerem. Utworowi towarzyszy teledysk, którego reżyserem jest wieloletni zaufany współpracownik Karin, Martin Falck.

Obraz przedstawia skandynawską wokalistkę w biurowej scenerii, która z niej trafia do mglistej dżungli, skąd ląduje na dzikiej, psychodelicznej imprezie, gdzie bawią się przypominające zombie postacie ubrane w garnitury i garsonki. Klip możecie zobaczyć poniżej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fever Ray – What They Call Us

Kawałek został wyprodukowany przez artystkę we współpracy z Olofem Dreijerem (który prywatnie jest bratem Karin), czyli „drugą połową” duetu elektronicznego The Knife. W 2018 roku oboje współpracowali nad remiksem kawałka Plunge Wanna Sip. Duet wydał też remiks Features Creatures z repertuaru Björk. Islandzka piosenkarka – która wydała ostatnio płytę Fossora, o czym pisaliśmy tutaj – wypuściła także swój własny remiks kompozycji zatytułowanej This Country Makes It Hard to Fuck, która wyszła spod rąk rodzeństwa.

Skandynawska moc muzyki

Obecna na scenie od 1994 roku Karin Elisabeth Dreijer Andersson to jedna z najbardziej tajemniczych, fascynujących, a jednocześnie wpływowych postaci związanych z nowymi nurtami w muzyce popularnej. Projekt Fever Ray czerpie pełnymi garściami z dorobku macierzystego zespołu Andersson, The Knife, oferując słuchaczom sprawdzoną mieszankę introwertycznych tekstów i kompozycji opartych na cyfrowych brzmieniach, ale przy tym pokazuje jednak dużo mroczniejsze oblicze skandynawskiej wokalistki.

Fever Ray ma na swoim koncie dwa albumy studyjne: Fever Ray (2009) oraz Plunge (2017). Wszystko wskazuje na to, że do tej niewielkiej dyskografii trafi niedługo kolejna pozycja.

Fever Ray powraca z nowym singlem! Sprawdź, jak brzmi "What They Call Us"
fot. Okładka singa What They Call Us


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →