Radykalny romantyzm w wykonaniu Fever Ray. Nadciąga nowa płyta szwedzkiej artystki

fot: Louise Enhörning
News
Fever Ray potwierdziła pogłoski o nowej płycie

Radical Romantics będzie pierwszym albumem studyjnym Fever Ray od 2017 roku.

Fever Ray potwierdziła pogłoski o nowej płycie

Fever Ray (Karin Dreijer) ogłosiła właśnie wypuszczenie swojej trzeciej płyty długogrającej, która będzie nosiła tytuł Radical Romantic. Krążek ukaże się 10 marca za pośrednictwem brytyjskiego labelu Mute. Na napisanym i nagranym przez Karin wraz z bratem Olofem Dreijer (The Knife) albumie znajdzie się kilku gości specjalnych. Będą to m.in.: Trent Reznor, Atticus Rosa, Johannes Berglunda oraz Nídii.

Według zapowiedzi samej szwedzkiej wokalistki Radical Romantics będzie swoistą muzyczną medytacją nad miłością rozłożoną na dziesięć utworów z gatunku eksperymentalnego, elektronicznego popu. Płyta pojawi się dwa lata po tym, jak Mute Records wznowiło serię rzadkich nagrań i remiksów The Knife.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Poznaliśmy tracklistę Radical Romantics

Na początku października Fever Ray wydała kawałek What They Call Us, który, jak się okazało, będzie otwierać tracklistę Radical Romantics. Singiel został napisany i wyprodukowany we współpracy Karin z byłym członkiem The KnifeOlofem Dreijerem. Teraz, przy okazji ogłoszenia nowej płyty, artystka zaprezentowała także teledysk do kolejnego utworu, który trafi na jej przyszłoroczną płytę. Mowa o kompozycji Carbon Monoxide – możecie ją sprawdzić poniżej:

Fever Ray – Carbon Dioxide

Radical Romantics jest już dostępna w przedsprzedaży na czerwonym lub czarnym specjalnie numerowanym winylu. Płytę możecie zamawiać już teraz pod tym linkiem.

Fever Ray – Radical Romantics – lista utworów:

1. What They Call Us
2. Shiver
3. New Utensils
4. Kandy
5. Even It Out
6. Looking for a Ghost
7. Carbon Dioxide
8. North
9. Tapping Fingers
10. Bottom of the Ocean

Radykalny romantyzm w wykonaniu Fever Ray. Nadciąga nowa płyta szwedzkiej artystki. Radical Romantics
fot. Okładka płyty Radical Romantics


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →