Björk w znakomitej formie. Tak brzmi tytułowy singiel z nadchodzącej płyty

Fot. pronghornpsych.com
News
Björk po raz czwarty

To już prawdopodobnie ostatni utwór z najnowszej płyty Björk, który ukaże się przed premierą Fossory.

Björk po raz czwarty

Na kilka dni przed pojawieniem się albumu Fossora (piątek 30 września) islandzka artystka Björk opublikowała tytułowy utwór jako najnowszą zapowiedź płyty. Numerowi tym razem nie towarzyszy żaden teledysk, możemy jedynie odsłuchać ścieżkę audio.

Björk – Fossora

Wcześniej wokalistka udostępniła okładkę i tracklistę albumu. Następnie, we wrześniu, podzieliła się z nami pierwszym singlem z płyty zatytułowanym Atopos, który uzupełniony był o dziwaczny, grzybowy klip. Kolejnym utworem promującym Fossorę okazał się majestatyczny Ovule, a trzecim – Ancestress – poruszająca piosenka o zmarłej matce artystki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W ostatnim wywiadzie Björk nazwała Fossorę „na wskroś islandzkim albumem”, a o grzybowym temacie przewodnim nowej płyty powiedziała natomiast:

Grzyby rosną i często żyją pod ziemią, ale nie są to korzenie drzew. Album z korzeniami drzew musiałby być w mojej opinii dość surowy i stoicki, a grzyby są dość psychodeliczne, dziwne i pojawiają się wszędzie.

Historie, które nigdy nie zostały opowiedziane

Album Fossora ukaże się 30 września nakładem wytwórni One Little Independent Records i będzie dostępny na różnych nośnikach fizycznych oraz w serwisach streamingowych. Już teraz wydawnictwo w formacie CD lub na płycie winylowej można zamawiać w przedsprzedaży. Strona dedykowana albumowi jest dostępna pod adresem fossora.com.

Swój udział w tworzeniu płyty mieli Ísadóra oraz Sindri, czyli córka i syn Björk, a także nowojorski muzyk Serpenwithfeet, który wspomógł piosenkarkę w jednym z utworów. Björk wystartowała we wrześniu z własnym podcastem o tym, jak tworzy muzykę i jak powstawały jej albumy. Artystka zapowiedziała, że „podzieli się historiami, które nigdy nie zostały opowiedziane”.

Björk w znakomitej formie. Tak brzmi tytułowy singiel z nadchodzącej płyty
fot. Okładka płyty Fossora Björk


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →