Biologiczne techno – tak ma brzmieć nowy album Björk

Fot. Getty Images
News
Okopana Björk

Następca płyty Utopia, którą Björk nagrała w 2017 roku, ukaże się jesienią tego roku.

Okopana Björk

Po pięcioletniej przerwie Björk powróci z nową płytą. Dziesiąty już krążek w bogatej dyskografii artystki będzie nosić tytuł Fossora i ukaże się jesienią tego roku. Dokładna data premiery wydawnictwa nie jest jednak znana.

Fossora to kobieca wersja łacińskiego słowa oznaczającego „koparkę”. Piosenki z płyty zostały napisane w trakcie lockdownu spowodowanego przez pandemię COVID-u, kiedy piosenkarka wróciła do swojego kraju.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie wydaje mi się, żebym była tak często w domu, odkąd skończyłam 16 lat. Codziennie jadłam budyń czekoladowy i naprawdę się uziemiłam, okopałam się, i bardzo mi się to podobało. Stąd właśnie tytuł „koparka”

– tłumaczy Björk.

Fot. Getty Images

Głową w mur

Björk opisała brzmienie płyty jako „Człowieka, który walił głową w mur, potem usiadł, wypił kieliszek czerwonego wina i zaczął znowu walić głową w mur. I tak w kółko. To będzie biologiczne techno, wulkaniczny rave”. Wokalistka zdradziła, że płyta inspirowana jest jej bardzo osobistymi doświadczeniami, w tym śmierci matki – artystka przez długi czas nie mogła pogodzić się z jej odejściem. Stąd też na longplayu znajdą się dwie kompozycje, które Islandka napisała z myślą o swojej rodzicielce.

Omawiając śmierć swojej matki, która odeszła w wieku 72 lat, Björk dodała:

To dość wcześnie. Myślę, że ja i mój brat nie byliśmy gotowi, myśleliśmy, że zostało jej co najmniej 10 lat życia. Był to szok dla nas obojga.

W wywiadzie z brytyjskim The Guardian popularna piosenkarka przyznała, że na albumie nie zabraknie również innych motywów rodzinnych. W chórkach niektórych nagrań usłyszymy głosy jej dzieci (córki – Doa i syna – Sindriego).

Dodatkowo Björk potwierdziła, że przeszukiwała swoje muzyczne archiwa, aby stworzyć serię podcastów o swojej dyskografii, które mają ukazać się jesienią tego roku wraz z LP.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →