Nie miałeś covida? Cóż, w takim razie słaby z Ciebie imprezowicz

Fot. Pixabay
News
Covid-19 a imprezowanie

Jeśli do tej pory nie chorowałeś na Covid-19, prawdopodobnie nie masz żadnych przyjaciół i rzadko wychodzisz z domu. Tak twierdzi jeden z czołowych koreańskich lekarzy.

Samotny = zdrowy

„Dorośli, którzy nie zostali jeszcze zarażeni wirusem COVID-19, to osoby, które mają problemy interpersonalne” – napisał na swoim Facebooku Ma Sang-hyuk, wiceprezes Koreańskiego Towarzystwa Szczepień. Co to oznacza? Cóż, jeśli za każdym razem mówiłeś znajomym, że nie możesz iść na imprezę, bo jesteś zmęczony lub masz tyleeee pracy, po czym grzecznie zostawałeś w łóżeczku ze słuchawkami na głowie, to prawdopodobnie udało Ci się nie zarazić covidem. Kiepska wiadomość jest taka, że prawdopodobnie zaniedbałeś w ten sposób relacje z ludźmi i w ogóle z całym światem. Jesteś przegrywem, nie masz przyjaciół, a Twoim najbliższym przyjacielem jest kot, któremu pokornie dwa razy dzienne czyścisz kuwetę.

Fot. Pixabay

Covid-19 a imprezowanie

Komentarz lekarza wywołał spory odzew i krytykę, która spowodowała, że zdecydował się on usunąć swój wpis. Później napisał, że jego słowa miały być „metaforyczne” i zostały źle zrozumiane. Przykładowe komentarze pod jego wpisem wyglądały tak:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie mam wielkiego zainteresowania spotkaniami towarzyskimi. Teraz jeszcze mniej.

To, że nie zaraziłem się wirusem, nie musi to oznaczać, że mam problemy interpersonalne. Po prostu wolę zajmować się własnymi sprawami.

Miałam bezpośredni kontakt z około tuzinem osób w ciągu ostatnich trzech tygodni i czuję się szczęśliwa, że się nie zaraziłam.

W czasie, w którym Ma Sang-hyuk opublikował ten wpis, odnotowano 400 741 nowych przypadków zachorowań w Wielkiej Brytanii. Pomimo wzrostu liczby zachorowań rząd Korei Południowej zdecydował się złagodzić restrykcje dotyczące zamknięcia kraju – prawie 87% z 52 milionów mieszkańców Korei jest w pełni zaszczepionych.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →