Björk wystąpi w Polsce! Znamy datę i lokalizację koncertu

via facebook.com/bjork
News
Bjork

Polscy fani Björk mogą odetchnąć z ulgą. 18 listopada w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się koncert islandzkiej artystki. Będzie on elementem trasy o nazwie Cornucopia Arena Tour. Sprzedaż biletów rozpocznie się już 3 lutego. Sprawdź szczegóły.

Björk w Polsce. Dreams comes true

Björk ogłosiła Cornucopia arena tour, która rozpocznie się we wrześniu tego roku w Lizbonie w Portugalii. Trasa koncertowa powstała w nawiązaniu do albumu Utopi. Cornucopia zadebiutowała w nowojorskim The Shed, otrzymując znakomite recenzje, a magazyn Rolling Stone skomentował, że był to ‘spectacle of cutting-edge sound and image’. Nowy program Cornucopia to połączenie dotychczasowej twórczości muzycznej artystki z utworami z jej najnowszego albumu Fossora, nominowanego do nagrody Grammy.

Swój udział w tworzeniu płyty mieli Ísadóra oraz Sindri, czyli córka i syn Björk, a także nowojorski muzyk Serpenwithfeet, który wspomógł piosenkarkę w jednym z utworów. Björk wystartowała we wrześniu z własnym podcastem o tym, jak tworzy muzykę i jak powstawały jej albumy. Artystka zapowiedziała, że „podzieli się historiami, które nigdy nie zostały opowiedziane”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

via facebook.com/bjork

Cornucopia to show z cyfrowymi wizualizacjami stworzonymi przez Tobiasa Gremmlera, Andy’ego Huanga, Nicka Knighta oraz agencję M/M. Scenografię stworzyła Chiara Stephenson. Artystce na scenie towarzyszyć będzie septet fletowy Viibra, klarneciści, harfistka, instrumenty perkusyjne, elektroniczne oraz szereg instrumentów wykonanych na zamówienie. Innowacyjna konstrukcja sceny zapewni efekt dźwięku przestrzennego, w tym niestandardową komorę pogłosu.

Czytaj także: Córka Björk wydaje swój pierwszy utwór

Wszystko wskazuje na to, że krakowska Arena rozbije w tym roku koncertowy bank na rodzimym podwórku. W 2023 w jednej z najnowocześniejszych hal w Polsce usłyszymy wybitne gwiazdy ze świata pop/rock. W ciągu najbliższych 12 miesięcy pojawi się m.in. Michael Bublé, Robbie Williams, Justin Bieber, Peter Gabriel, Scorpions, Iron Maiden, Sting, Depeche Mode oraz Björk.

Stage visuals of Björk’s Cornucopia tour

Cornucopia – trasa koncertowa 2023

1.09 ALICE ARENA, LIZBONA
4.09 WIZNIK CENTER, MADRYT
8.09 ACCOR ARENA, PARYŻ
12.09 MEDIOLANUM FORUM, MEDIOLAN
16.09 02 ARENA, PRAGA
19.09 WIENER STADTHALLE, WIEDEŃ
23.09 UNIPOL ARENA, BOLONIA
18.11 TAURON ARENA, KRAKÓW
21.11 BARCLAYCARD ARENA, HAMBURG
24.11 QUARTERBACK IMMOBILIEN ARENA, LEIPZIG
28.11 HALLENSTADION, ZURYCH
02.12 ZENITH, NANTES
05.12 ARKEA ARENA, BORDEUXPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →