Björk z nowym, intrygującym teledyskiem

Fot. Festicket
News

Nie zdążyliśmy nacieszyć się jeszcze poprzednim klipem Björk do utworu Atopos, a artystka zaserwowała nam już swój kolejny niesamowity obraz.

Björk – nowy utwór i wideoklip

Tylko tydzień wystarczył Björk, aby po premierze pierwszego singla zwiastującego nową płytę artystki, Fossorę, wypuścić w świat kolejną kompozycję. Eksperymentalny w swojej formie kawałek Ovule właśnie trafił do sieci i jest uzupełniony przez efektowny teledysk. Obraz możecie zobaczyć poniżej:

Björk : ovule

Wideoklip wyreżyserował Nick Knight, z którym wokalistka miała okazję współpracować jeszcze przy albumie Vespertine z 2001 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ovule stanowi dla mnie definicją miłości. To swoista medytacja skupiająca się na nas, ludziach, jako kochankach. Wyobrażam sobie w głowie dwie satelity podążające za nami. Jedna symbolizuje miłość idealną, a druga to obraz ciemniejszej strony uczucia. My z kolei poruszamy się w sferze realnej miłości – sferze, w której w poniedziałkowy poranek spotykamy się w kuchni i miło spędzamy czas

– tłuamczy Björk.

Historie, które nigdy nie zostały opowiedziane

Album Fossora ukaże się 30 września nakładem wytwórni One Little Independent Records i będzie dostępny na różnych nośnikach fizycznych. Już teraz można ją zamawiać w przedsprzedaży. Strona dedykowana nowej płycie jest dostępna pod adresem fossora.com.

Swój udział w tworzeniu płyty mieli Ísadóra oraz Sindri, czyli córka i syn Björk, a także nowojorski muzyk Serpenwithfeet, który wspomógł piosenkarkę w jednym z utworów. Björk wystartowała we wrześniu z własnym podcastem o tym, jak tworzy muzykę i jak powstawały jej albumy. Artystka zapowiedziała, że „podzieli się historiami, które nigdy nie zostały opowiedziane”.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →