Björk nakręciła teledysk na niedawno aktywnym islandzkim wulkanie

fot. Björk /YouTube
News
Björk z emocjonalnym utworem nagranym dla zmarłej matki

 Björk udostępniła wideoklip do utworu Sorrowful Soil z płyty Fossora w reżyserii Viðar Logi.

Björk z emocjonalnym utworem nagranym dla zmarłej matki

Widziane przez owalny kadr wideo ukazuje Björk w pobliżu wulkanu Fagradalsfjall śpiewającą mowę pochwalną dla swojej zmarłej matki. Wulkan był uśpiony przez 800 lat i w końcu wybuchł w marcu 2021 roku. Rozmawiając z serwisem Pitchfork na początku tego roku powiedziała, że wybrała tę lokalizację „ponieważ chodzi o energię matki, która była tak gorąca, że prawie parzyła”.

Islandzka wokalistka prezentuje swój pełen emocji utwór, pojawiając się w urzekającej, designerskiej sukni z efektem ombre i złotą orchideą na twarzy. Obraz możecie zobaczyć poniżej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Björk – Sorrowful Soil

Sorroful Soil to piosenka, którą napisałam z przypadkowych improwizacji… tak jakby myślałam, że piszę inną piosenkę, ale potem, kiedy ją edytowałam, wyrzuciłam większość rzeczy i to właśnie stało tam, wpatrując się we mnie. Dla mnie Sorrowful Soil i Ancestress to dwie piosenki na Fossorze napisane dla mojej matki… Ancestress to moje podejście do muzyki pogrzebowej, ale Sorrowful Soil została napisana 2 lata wcześniej i bardziej odzwierciedla ostatni rozdział jej życia

– napisała w informacji prasowej Björk.

Pochwała życia

Piosenkarka kontynuowała, że „tekst jest próbą pochwały życia matki, i zamiast suchego sprawdzania faktów, miejsce urodzenia, praca, małżeństwo, oraz że jest to jeden z najtrudniejszych utworów, jakie musiała śpiewać w całym swoim życiu”.

Podczas nagrywania Fossory pracowałem z fantastycznym chórem Hamrahlid i chciałam dać im utwór, na który zasłużyli, i z tym zamiarem nieświadomie napisałam coś, na co dyrygentka þorgerður Ingólfsdóttir powiedziała, że to jeden z najwspanialszych utworów, jaki kiedykolwiek śpiewali. Jest on rozpisany na 9 głosów, a nie jak zwykle 4 (sopran, alt, teno, bas), co zajęło chórowi długie wieczory prób. Jestem im tak niesamowicie wdzięczna za to poświęcenie i możecie to wszystko usłyszeć w nagraniu

– dopowiada Björk.

Fossora swoją premierę miała 30 września 2022 roku. Wydawnictwo ukazało się nakładem wytwórni One Little Indian Records.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →