Sven Vath

Sven Vath
Electro House Techno
Rok urodzenia:
1964
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Hessen
Wytwórnie:

Sven Vath urodził się 26 października 1964r w Offenbach w Niemczech, a wychował sie w Obertshausen niedaleko Frankfurtu. Od wczesnych lat interesował się muzyką elektroniczną. W 1982 roku rozpoczął swoją djską przygodę w dużym frankfurckim klubie  Dorian Gray.

Nim na dobre poświęcił się muzyce techno, był członkiem grupy Off (Organization For Fun), w której doskonalił swoje umiejętności producenckie. Zespół stał się później jedną z ikon muzyki pop, Snap. Sven odszedł od zespołu i założył własny klub Omen.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 1993 roku wydał swój pierwszy album „Accident in Paradise”  Słychać na nim wyraźny wpływ muzyki rave, tak bardzo popularnej w tym czasie. Kolejny album,  „The Harlequin – the Robot and the Ballet Dancer” był fuzją techno oraz trance. Popularność Svena cały czas rosła, nie przełożyło się to jednak na sukces komercyjny. Wytwórnia Eye-Q miała poważne kłopoty finansowe, które to doprowadziły do bankructwa a kultowy klub Omen zakończył swoją działalność w 1998 roku.

Krótko po tych wydarzeniach Papa Sven, jak pieszczotliwie określany jest przez fanów Sven Vath założył agencję Cocoon Booking. W tym samym czasie ukazał się trzeci album zatytuowany „Fusion”. 
Paraboliczna kariera wraz z nadchodzącym nowym wiekiem okazał się dla Svena drugą młodością. Artysta grywał na całym świecie zawsze jako jedna z głównych gwiazd imprez i festiwali. W 2000 roku ukazała się pierwsza część kompilacji Sound of The First Season. Na chwilę obecną jest ich już dziewięć i wygląda na to , że Papa Sven nie zamierza wcale zwalniać tempa.

DJ Chart | Sven Vath | 09.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Daniel Stefanik Confidence (Adam Port Remix) Cocoon Recordings
2 Ricardo Villalobos Arild (Original Mix) Cocoon Recordings
3 Andre Galluzzi, Dana Ruh Beetle (Original Mix) Cocoon Recordings
4 Pele, Shawnecy Can't Wait (Original Mix) Cocoon Recordings
5 Matt John The Keys (Original Mix) Cocoon Recordings
6 Minilogue Existensberattigande (Original Mix) Cocoon Recordings
7 Sam Paganini Polyester (Original Mix) Cocoon Recordings
8 wAFF BeatMakerZ (Original Mix) Cocoon Recordings
9 Frank Lorber, Sante All About (Original Mix) Cocoon Recordings
10 Alejandro Mosso Grinding Love (Original Mix) Cocoon Recordings
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →