Sven Vath

Sven Vath
Electro House Techno
Rok urodzenia:
1964
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Hessen
Wytwórnie:

Sven Vath. Living legend

Sven Vath urodził się 26 października 1964r w Offenbach w Niemczech, a wychował sie w Obertshausen niedaleko Frankfurtu. Od wczesnych lat interesował się muzyką elektroniczną. W 1982 roku rozpoczął swoją djską przygodę w dużym frankfurckim klubie Dorian Gray.

Nim na dobre poświęcił się muzyce techno, był członkiem grupy Off (Organization For Fun), w której doskonalił swoje umiejętności producenckie. Zespół stał się później jedną z ikon muzyki pop, Snap. Sven odszedł od zespołu i założył własny klub Omen.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 1993 roku wydał swój pierwszy album „Accident in Paradise”  Słychać na nim wyraźny wpływ muzyki rave, tak bardzo popularnej w tym czasie. Kolejny album,  „The Harlequin – the Robot and the Ballet Dancer” był fuzją techno oraz trance. Popularność Svena cały czas rosła, nie przełożyło się to jednak na sukces komercyjny. Wytwórnia Eye-Q miała poważne kłopoty finansowe, które to doprowadziły do bankructwa a kultowy klub Omen zakończył swoją działalność w 1998 roku.

Cocoon, Ibiza, maratońskie sety

Krótko po tych wydarzeniach Papa Sven, jak pieszczotliwie określany jest przez fanów Sven Vath założył agencję Cocoon Booking. W tym samym czasie ukazał się trzeci album zatytuowany „Fusion”. Paraboliczna kariera wraz z nadchodzącym nowym wiekiem okazał się dla Svena drugą młodością. Artysta grywał na całym świecie zawsze jako jedna z głównych gwiazd imprez i festiwali. W 2000 roku ukazała się pierwsza część kompilacji Sound of The First Season. Na chwilę obecną jest ich już dziewięć i wygląda na to , że Papa Sven nie zamierza wcale zwalniać tempa.

Svena Väth mający na liczniku 59 wiosen to jedna z postaci, bez której nie wyobrażamy sobie muzyki klubowej. Legendarny dj ma na swoim koncie m.in. kilkanaście sezonów na Ibizie, lata prowadzenia legendarnej Cocoon Recordings czy setki tysięcy kilometrów przelatanych na występy na całym globie. W ostatnim czasie Sven był m.in kuratorem wystawy w muzeum muzyki elektronicznej we Frankfurcie. Między czasie powrócił do studia wraz z Gregorem Tresherem, wydając doskonały album Catharsis.

DJ Chart | Sven Vath | 09.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Daniel Stefanik Confidence (Adam Port Remix) Cocoon Recordings
2 Ricardo Villalobos Arild (Original Mix) Cocoon Recordings
3 Andre Galluzzi, Dana Ruh Beetle (Original Mix) Cocoon Recordings
4 Pele, Shawnecy Can't Wait (Original Mix) Cocoon Recordings
5 Matt John The Keys (Original Mix) Cocoon Recordings
6 Minilogue Existensberattigande (Original Mix) Cocoon Recordings
7 Sam Paganini Polyester (Original Mix) Cocoon Recordings
8 wAFF BeatMakerZ (Original Mix) Cocoon Recordings
9 Frank Lorber, Sante All About (Original Mix) Cocoon Recordings
10 Alejandro Mosso Grinding Love (Original Mix) Cocoon Recordings
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →