Burning Man jednak z obowiązkiem szczepień? Do końca kwietnia poznamy decyzję

Fot. Burning Man
News
Burning Man

Organizatorzy Burning Man, po wcześniejszej rezygnacji z pomysłu o obowiązkowych szczepieniach dla uczestników swojego festiwalu, ponownie rozważają ich wprowadzenie. Przypomnijmy, pierwotny zamysł nakładający na uczestników obowiązek szczepień, spotkał się z dezaprobatą.

Burning Man ponownie bierze na tapet temat obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19. Temat o tyle trudny, ponieważ organizatorów zdążyli już wprowadzić opinie publiczną w błąd sugerując, że Nevada, czyli stan gdzie odbywa się Burning Man, wymaga od uczestników dużych imprez, świadectwa szczepień.

Burning Man 2019 [Official After Movie]

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Burning Man i zamieszanie ze szczepieniami

Organizatorzy festiwalu, na czele z Marianen Goodellen zapowiedzieli, że szczepionka będzie obowiązkowa. Niedługo po tym, dyrektor generalny musiał wycofać się ze swoich słów, po krytyce ze strony opinii publicznej i… błędnym zrozumieniu wytycznych Covid-19 w Nevadzie. Swoją pomyłkę Goodell tłumaczył mówiąc, że „źle się wyraził”.

Jesteśmy super świadomi obaw, przed jakimi obecnie stoimy. Dziękuję za wszelkie opinie. Zdajemy sobie sprawę, że obowiązkowe szczepienia rzucają wyzwanie radykalnej koncepcji integracji naszych festiwalowiczów. Jakich kroków byśmy nie podjęli, wszystko musi być jak najlepiej przemyślane. Zdrowie i bezpieczeństwo ludzi jest dla priorytetem numer jeden. Kropka. Tak więc, wymaganie szczepionek, jest jednym ze sposobów na wprowadzenie planu zdrowia i bezpieczeństwa naszego festiwalu.

– powiedział Marian Goodell.

Decyzja o tym, czy Burning Man się odbędzie, zostanie podjęta pod koniec kwietnia. Jeśli tak się stanie, frekwencja będzie ograniczona do maksymalnie 69 000 osób, czyli o 11 000 mniej niż zwykle. Nie wykluczone, że liczba ta spadnie jeszcze bardziej.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →