Burning Man 2023 – festiwal na polską kieszeń? Wiemy, ile trzeba wydać

fot. materiały prasowe
News
Burning Man 2022

Tegoroczna edycja Burning Man przed nami. Blisko 80 000 ludz kolejny raz da upust swoimi hedonistyczno-artystycznym pragnieniom, kreując na samym środku pustyni Nevada alternatywną rzeczywistość. Najczęściej zadawane przez nas pytanie w redakcji brzmiało - czy kogoś z nas na to w ogóle stać? Dotarliśmy do osoby, która dzieli się wszystkimi kosztami związanymi z wypadem na jeden z najbardziej pożądanych festiwali na świecie. Sprawdź szczegóły!


Dreams comes true

Ubiegłoroczna edycja Burning Man odbyła się pod hasłem Walking Dreams. Organizatorzy od wielu miesięcy informowali, że w nawiązaniu do tej formuły prace prezentowane podczas Burning Man Festival będą eksplorować sferę snów oraz to, jaki mają one wpływ na naszą rzeczywistość. W końcu Burning Man to miejsce, gdzie sny się spełniają.

Burning Man 2022 - festiwal na polską kieszeń? Wiemy, ile trzeba wydać
Burning Man / fot. materiały prasowe

Po pandemicznej bezsenności, niezakotwiczonej w czasie i dryfującej między snem a jawą, nadszedł czas, aby ponownie patrzeć ku przyszłości. W tym roku miną trzy lata od naszej ostatniej obecności na Black Rock City. To ponad tysiąc dni i nocy skumulowanych nadziei i pragnień. Emocji zwiniętych w naszych umysłach i gotowych do wybuchu na samym środku pustyni Nevada. Marzymy o artystycznej ekspresji, tęsknimy za międzyludzkim połączeniem dusz, pragniemy w końcu bardziej znaczącego i autentycznego życia. Burning Man jest miejscem, gdzie marzenia mogą się spełnić. I uwierzcie nam, spełniają się, jeśli tylko tego zapragniesz

– organizatorzy.

Po kosztach nie pojedziemy

W zeszłym roku publikowaliśmy na łamach naszego portalu relacje z edycji 2022. Poznaliśmy częściowy line-up, gdzie naturalnie brylował Carl Cox, grający łącznie 4 sety na amerykańskim festiwalu. Zachwyciły nas zapierające dech w piersi fotografie, których piękno pozostaje poza sferą słów. Naturalnie dotarły do nas filmiki – marzenie o tańcu na pustyni mocno się zaktywizowały.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Burning Man 2022 – line-up, zdjęcia, filmy

No dobrze, ale co, jeśli chcielibyśmy doświadczyć festiwalu na własnej skórze? Wylot do USA wydaje się być już na starcie poza zasięgiem dla niektórych. Dotarliśmy do osoby, która dzieli się wszystkimi kosztami związanymi z wypadem na ten piękny festiwal.

Burning Man 2022 - festiwal na polską kieszeń? Wiemy, ile trzeba wydać
Burning Man / fot. materiały prasowe

Bilet na Burning Man kupimy w cenie 575 $. Wjeżdżając na teren festiwalu, należy liczyć się z kosztami związanymi z opłatą parkingową w kwocie 140 $. Opłata campingowa/obozowa to z kolei wydatek rzędu 250 $. Suma wydana na jedzenie, alkohol i wodę – 400 $. Wypożyczenie roweru, absolutnie niezbędnego na miejscu wynosi 70 $. Przemieszczanie się po pustyni w nocy wiąże się z odpowiednim oświetleniem – światła, zabezpieczenie roweru wyceniono na 100 $.

Musiałem sam załatwić kierowcę, samochód, jedzenie, wszystko, co pozwalało mi podjąć wyzwanie tej wędrówki. Kosztowało mnie to chyba z 25 tysięcy funtów. Tylko żeby tam pojechać, nic więcej. Przeloty, jedzenie i cała reszta. Nikt nie miał mi nawet nic za to zapłacić. Robię to, by wspierać coś, co pochodzi z właściwego miejsca – z serca

– Carl Cox o pierwszej wizycie na Burning Man.

Cena biletów samolotowych z większości amerykańskich miast do stanu Nevada wynosi 211 $ w dwie strony. Obłędne stylówki na Burning Man mają swoją cenę – w tym wypadku kwota wyniosła 500 $. Kosmetyki, które każdy powinien mieć ze sobą na miejscu – 8 5$. Całkowity koszt – 2331 $. Taką kwotę podaje w swoim całościowym rozliczeniu jedna z amerykańskich uczestniczek ubiegłorocznej edycji Burning Mana. W naszym wypadku pozostaje doliczyć cenę lotów do Stanów Zjednoczonych oraz kwotę związaną z wypożyczeniem odpowiedniego transportu. No cóż, nie pozostaje nic innego, jak założyć Burning Manową świnkę.

Wernisaż wystawy fotografii z Burning Man – ŚWIATY RÓWNOLEGŁE – zapraszamy!

Wernisaż wystawy fotografii Piotra Bratosiewicza ŚWIATY RÓWNOLEGŁE, prezentującej festiwal Burning Man, odbędzie się w dniach 24-25 listopada w naszej redakcji w Warszawie przy ulicy Widok 8 na 6 piętrze. Startujemy w czwartek o godzinie 12:00. Występ na wystawę jest wolny za okazaniem darmowego biletu, który możecie nabyć na stronie Biletomat. Aby być na bieżąco z informacjami o wernisażu i samej wystawie, dołączcie do wydarzenia na Facebooku. Serdecznie zapraszamy!


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →