Burning Man oczami Piotra Bratosiewicza. Wernisaż wystawy „ŚWIATY RÓWNOLEGŁE” w redakcji Muno.pl

fot. Materiały własne
Eventpromo Kultura Wydarzenie
Światy Równoległe - Burning Man

Ten festiwal dla wielu jest czymś więcej niż tygodniowym wypadem ze znajomymi. Całe obozy przygotowują się do niego na miesiące przed otwarciem bramek. Nie obowiązuje na nim waluta, a szacunek do drugiego człowieka funkcjonuje jako niepodważalny dogmat. Tę niesamowitą, owianą legendą atmosferę w soczewce aparatu odtwarza Piotr Bratosiewicz, którego zdjęcia mogliście oglądać w budynku redakcji Muno.pl, przy ul. Widok 8.

Fot. Dominik Czerny

Raz do roku pustynia Black Rock w północnej Nevadzie staje się miejscem dla unikalnego, wielobarwnego wydarzenia. Legendarny Burning Man to pozycja obowiązkowa na liście każdego miłośnika festiwali. Dla wielu jest to jednak również odległe, niełatwe do spełnienia marzenie. Podczas każdej edycji bawi się tam ponad 70 tysięcy osób. Wszystkim przyświecają podobne wartości, z których najważniejsze to wolność, szacunek i tolerancja.

Burning Man to jednak także kierujący się 10 podstawowymi zasadami eksperyment społeczny i utopijna wizja autonomicznego świata. Często określany mianem festiwalu transformacyjnego, dla wielu staje się miejscem prawdziwej przemiany duchowej. Mówi się, że tydzień na Burning Manie wart jest każdych pieniędzy, a ten, kto przeżyje go świadomie, wyniesie stamtąd lekcje i wspomnienia na całe życie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie inaczej twierdzi Piotr Bratosiewicz, którego zdjęcia mogliście oglądać w salach naszej redakcji, w ramach wystawy Światy Równoległe.

Burning Man oczami Piotra Bratosiewicza. Wernisaż wystawy „ŚWIATY RÓWNOLEGŁE” w redakcji Muno.pl
fot. Materiał promocyjny

Burning Man w ścisłym centrum, czyli wernisaż wystawy Światy równoległe.

W środę 23 listopada redakcja magazynu Muno.pl stała się prawdziwą galerią sztuki, przynajmniej na czas trwania wystawy zdjęć Piotra Bratosiewicza. W trakcie wernisażu Światów równoległych młody fotograf opowiadał o swoim uczestnictwie w legendarnym festiwalu Burning Man.

Fot. Dominik Czerny

Jego prace z pewnością pozwalają poczuć choćby namiastkę klimatu, energii i atmosfery, jaka panuje pod koniec sierpnia na pustyni w Newadzie. Uwagę artysty przykuwają przede wszystkim obiekty i instalacje, stanowiące znak rozpoznawczy festiwalu. Od kosmicznych spodków przez minimalistyczne rzeźby, aż po tytułowego „Mana„, który co roku płonie w ostatnich dniach festiwalu – Burning Man na fotografiach Piotra Bratosiewicza jest przede wszystkim festiwalem kreatywności.

Barwne i intrygujące zdjęcia przywołują na myśl sceny z filmów sci-fi. Na nich bohaterki i bohaterowie ubrani w niecodzienne stroje podróżują na rowerach przez skalisty, pustynny krajobraz. Ta wręcz postapokaliptyczna estetyka, znana nam chociażby z serii Mad Max, na Burning Manie zostaje wzbogacona neonami i wielobarwnymi strojami.

Fot. Dominik Czerny

Piotr Bratosiewicz dla Muno.pl

Uczestnicy i uczestniczki wernisażu wystawy Światy równoległe mieli szansę poznać festiwal Burning Man nie tylko za pośrednictwem zdjęć Piotra Bratosiewicza. W trakcie środowego wydarzenia odbyła się również rozmowa z autorem, którą poprowadził redaktor naczelny magazynu Muno.pl, Hubert Grupa.

Fot. Dominik Czerny

Była to również okazja by zobaczyć przestrzeń, w której powstaje portal Muno.pl, jak i nasze siostrzane magazyny – Rytmy oraz FTB. Wówczas mięliście również szansę poznać osoby odpowiedzialne za działania firmy Biletomat, z którą wspólnie tworzymy grupę Time For Friends.

Partnerami wydarzenia były marki Belvedere i Hennessy.

Fot. Dominik Czerny

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →