Burning Man odwołany, a na pustyni w Newadzie gromadzą się tysiące osób

Festiwale News
Burning Man 2021 - w jakiej formule odbędzie się festiwal?

Jak powszechnie wiadomo tegoroczna edycja festiwali Burning Man nie odbyła się. Nie przeszkodziło to jednak ludziom gromadzić się na pustyni w Newadzie by wspólnie kultywować tradycję.

Burning Man w wydaniu wirtualnym

Tegoroczna edycja jednej z najbardziej kultowych imprez na świecie nie odbędzie się. Pandemia pokrzyżowała szyki organizatorom imprez na całym świecie włączając w to ekipę stojącą za Burning Manem. Nie chcąc zaprzepaszczać wieloletniej tradycji postanowili oni w tym roku zmienić formułę imprezy. I tak jakiś czas temu odbyło się wirtualne wydarzenie Burning Man Multiverse, w którym udział wzięli również nasi rodacy – Foxall i Raidho, którzy uświetnili festiwal swoimi setami. Jak się okazuje, jednak nie wszyscy chcą się pogodzić z brakiem swojego ulubionego wydarzenia.

Zobacz także: Recenzja dokumentu o festiwalu Burning Man

Burning Man’s not dead

W ostatnich dniach na pustyni w Newadzie, w miejscu gdzie zwykle wyrasta Black Rock City, gromadzili się ludzie. Zachodnie media donoszą o ponad tysiącu osób, które w sposób nielegalny spotkały się by wspólnie pielęgnować kulturę Burning Mana.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie wszystkim jednak w smak taka oddolna forma organizacji. No bo co tu się dziwić – jesteśmy w środku pandemii, a tego typu ruchy nie należą do najbardziej rozsądnych. Nie dziwi zatem reakcja burmistrz San Francisco – London Breed, pod której jurysdykcję podpada wspomniany pustynny teren. Nazwała ona uczestników spędu „egoistami”.  Na jej Twitterze czytamy:

Zeszłej nocy ponad 1000 osób stłoczyło się na Ocean Beach, aby uczcić Burning Man. To było absolutnie lekkomyślne i samolubne. Nie świętujesz. Narażasz życie ludzi. Narażasz nasz postęp na ryzyko. Nikt nie jest odporny na rozprzestrzenianie się wirusa.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →