Charlotte de Witte i Enrico Sangiuliano dzielą się setem z Burning Man 2022

facebook.com/enricosangiuliano
News

Wracamy wspomnieniami do wydarzeń na zeszłorocznej edycji Burning Man. Tym razem muzyczną pamiątką dzielą się Charlotte de Witte i Enrico Sangiuliano. Słuchamy!

O Burning Man napisaliśmy już chyba wszystko. Wydarzenie to należy definiować jako ideę skupiającą się na społeczności, sztuce, auto ekspresji i samodzielności. Sama nazwa festiwalu pochodzi od jego kulminacyjnej ceremonii – symbolicznego spalenia w przedostatnią noc gigantycznej ludzkiej podobizny. Wyjątkowość tej inicjatywy nie pozwala na określenie go festiwalem, choć sami przyjmujemy takie nazewnictwo. Czym więc dokładnie jest Burning Man? Cóż, to globalna kultura, sposób na życie.

via facebook.com/enricosangiuliano

Innym powodem, dla którego tak trudno jest ukonkretnić Burning Mana, jest fakt, iż definicja doświadczenia każdego z nas jest zupełnie inna. Nie ma tam pięciu minut, które byłyby takie same. Każdego roku na środku pustyni w Nevadzie gromadzi się kilkudziesięciotysięczny tłum, aby niczym podczas pogańskich rytuałów tańczyć wokół gigantycznych konstrukcji. Co z samą muzyką? Festiwal stosuje doskonale dzisiaj znaną strategię nieodkrywania żadnych kart przed rozpoczęciem wydarzenia. Przyjeżdżasz specjalnie na swojego ulubionego DJ-a? Nie pojawiaj się w ogóle.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Polscy architekci z własnym projektem na Burning Man [wywiad]

Zapraszani artyści zazwyczaj muszą przyjechać na miejsce na własny koszt. Na Burning Man największe gwiazdy światowego kalibru nieco inaczej podchodzą do muzyki, którą kojarzymy z ich regularnych występów. Carl Cox gra disco a techno DJ-e szukają wyjątkowego, niecodziennego brzmienia oddającego ducha festiwalu. Nie ma za dużo zarejestrowanych setów z tego miejsca, tym bardziej cieszy najnowsze nagranie od Charlotte de Witte i Enrico Sangiuliano.

Kiedy zostałam otoczona przez 80.000 pięknych freaków poczułam się jak w domu. Doświadczone poczucie wolności i spontaniczności zostaną ze mną na zawsze. Podziękowania dla Robot Heart & Mayan Warrior za umożliwienie nam zagrania seta niepodobnego do niczego co robiliśmy wcześniej. Ukłony dla Playground za cieplarniane warunki do grania i umożliwienie nam closingu w 7-godzinnej formule B2B w Fun House. To było po prostu doskonałe.

– Charlotte de Witte

Charlotte de Witte B2B Enrico Sangiuliano – Robot Heart – Burning Man 2022Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →