’Nowa planeta’ na Burning Man

News

Sprawdź co na tegoroczną edycję przygotowali organizatorzy jednego z najbardziej niesamowitych festiwali naświecie - Burning Man

Burning Man to jeden z najbardziej niesamowitych festiwali świata, który odbywa się co roku na pustyni Black Rock w Nevadzie. Impreza słynie z zapierających dech w piersiach instalacji artystycznych. W tym roku główną atrakcją ma być projekt „The Orb” autorstwa przez Bjarke Ingelsa i Jakoba Lange.

The Orb reprezentuje ziemię w skali 1:500 000. Ogromna kula ma mieć 30 metrów średnicy i unosić się na 32 metrowym maszcie.
ORB to lustro dla miłośników naszej planety – odzwierciedla mijający dzień, rozwijające się życie i inne dzieła sztuki pod nim. To nowa planeta dla fanów science fition, drogowskaz dla podróżników czy po prostu wielka dyskotekowa kula dla tych, którzy kochają dobrą zabawę!” – tłumaczą projektanci.
Artyści zebrali już środki na materiały aby ją wykonać jak i na pracę: ponad 1000 godzin spawania i 1500 szycia. Teraz jeszcze potrzebują 50 tysięcy dolarów aby bezpiecznie przetransportować projekt na teren festiwalu. Tę inicjatywę możecie wesprzeć TUTAJ.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →