Brytyjczycy mogą otwierać szampana. Od 19 lipca kluby i festiwale wracają do żywych

Fot. Anna Wallington
News
gorący Sylwester w stolicy

Na tę wiadomość czekała cała Wielka Brytania. Jak zapowiedział premier rządu, Boris Johnson, tamtejsze kluby nocne zostaną otwarte bez ograniczeń od 19 lipca. Decyzja ta jest związana z potwierdzeniem zniesienia restrykcji czwartego etapu lockdowmu zaplanowanego na 12 lipca.

Wszystko wskazuje na to, że od dej decyzji (póki co) nie ma odwrotu. Coś, co jeszcze parę tygodni temu było jedynie pustym wyobrażeniem i nadzieją, finalnie kończy się happy endem. Kluby i festiwale w Anglii będą mogły działać bez ograniczeń, a od uczestników nie będzie wymagane zaświadczenie szczepienia. I choć nie będzie wymogów z korzystania z aplikacji brytyjskiego narodowego systemu służby zdrowia, uczestnicy imprez będą do tego zachęcani.

Wielka Brytania, UK, Londyn, kluby

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Gemma Bell

Wielka Brytania ponownie otwiera kluby

Poniedziałkowa konferencja prasowa przyniosła kolejny, ostatni już etap planu wyjścia z lockdownu. Już niedługo zniesione zostaną niemalże wszystkie ograniczenia, w tym obowiązek noszenia masek, dystansu społecznego i ograniczenia dotyczące zgromadzeń. Podczas konferencji prasowej nie potwierdzono daty ponownego otwarcia, jednak określono szanse na to, będzie to 19 lipca. Ogłoszenie Borisa Johnsona przychodzi w momencie największego przyrostu zachorowań w całej Wielkiej Brytanii od 31 stycznia, wynoszącego ponad 27 tysięcy nowych przypadków.

Według najnowszych wytycznych osoby w pełni zaszczepione nie będą poddawane izolacji po powrocie z krajów znajdujących się na brytyjskiej „czarnej liście”. Niezmienny pozostanie jedynie wymóg kwarantanny po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność Covid-19. Chociaż liczba przypadków w Wielkiej Brytanii jest najwyższa od pół roku, brytyjski premier gotów jest zaufać obywatelom. Jego zdaniem należy „pozwolić ludziom na podejmowanie własnych świadomych decyzji dotyczących radzenia sobie z wirusem”. Z danych na dzień 29 czerwca wynika, że w całej Wielkiej Brytanii podano łącznie 77 milionów dawek szczepionek. 85 procent osób dorosłych (44,5 milionów) zaszczepionych jest jedną dawką szczepionki, a 33 miliony dorosłych osób – dwiema.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →