Otwarty list do Borisa Johnsona ostatnim kołem ratunkowym brytyjskiej kultury?

Fot. Heathcliff O'Malley
News
Nie jesteś zaszczepiony, nie wejdziesz do klubu

Ponad 300 organizacji kulturalnych z Wielkiej Brytanii wystosowało otwarty list do Borisa Johnsona, krytykując i potępiając jego "brak jasnego planu" w kontekście ruchu bezwizowego po Brexicie. W imieniu artystów i instytucji działa organizacja Incorporated Society Of Musicians.

47 milionów zaszczepionych obywateli Wielkiej Brytanii (pierwszą dawką) i systematycznie odmrażana gospodarka, mogą budzić zazdrość w niektórych zakątkach Starego Kontynentu. Na tym jednak nasze pochwały się kończą. Ilekroć pisaliśmy o niewystarczającej pomocy skierowanej w stronę branży muzycznej, łudziliśmy się, że kolejne tygodnie przyniosą potrzebne zmiany. Cios w postaci odrzucenia oferty UE, dotyczącej systemu bezwizowego po Brexicie, zaalarmował wielu muzyków i artystów.

Przeczytaj rownież: Brytyjscy artyści walczą o lepsze stawki ze streamingu

Boris Johnson, Unia Europejska

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Sean Gallup/Getty Images

Boris Johnson po raz kolejny pod ścianą

Mobilizacja urosła do tego stopnia, że ponad 300 organizacji kulturalnych w Wielkiej Brytanii, wystosowało otwarty list do Borisa Johnsona, wzywając premiera do podjęcia działań, mających zapewnić swobodę przemieszczania się artystów po zakończeniu Umowy o handlu i współpracy między UE a Wielką Brytanią (TCA).

Z pewnością rozumieją państwo głęboką frustrację odczuwaną przez nasz sektor w związku z tym, że dla wielu specjalistów z branży twórczej, praktycznie niemożliwe jest podjęcie pracy w Europie na krótki okres lub w ramach wolnego zawodu. Jak państwo wiedzą, branża twórcza w Wielkiej Brytanii odnosi niewiarygodne sukcesy, generując dla brytyjskiej gospodarki 111 miliardów funtów rocznie.

Byliśmy zachwyceni, gdy usłyszeliśmy, że zobowiązał się pan do rozwiązania szeregu problemów, które pojawiły się w wyniku TCA w odniesieniu do wiz, pozwoleń na pracę, przepływu towarów i osób. Branża twórcza potrzebuje, aby wywiązał się pan z tego zobowiązania, w przeciwnym razie dojdzie do utraty pracy i upadku przedsiębiorstw. Sektor zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc Panu i Pańskiemu rządowi. Z zadowoleniem przyjęlibyśmy więcej szczegółów na temat sposobu realizacji Pańskiego zobowiązania pod względem praktycznych kroków podejmowanych w przyszłości.

– brzmi fragment listu

Całość można przeczytać tutaj.

Boris Johnson, list

Fot. Fragment listu wystosowanego do Borisa Johnsona

List pojawia się miesiąc po tym, jak UK Council Of Music Makers wyraził podobne obawy, dotyczące zdolności brytyjskich muzyków do koncertowania w Europie po brytyjskim rozłamie od Unii Europejskiej. Organizacje, które wsparły petycję to: Musician’s Union, UK Music, Featured Artists Coalition, BPI i BBC.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →