Bicep: „Ustawieni DJe grający na rave’ach podczas pandemii są obrzydliwi”

News
Bicep ostro krytykują innych muzyków

Duet Bicep, w wywiadzie dla dziennika Independent nie zostawił suchej nitki na swoich kolegach i koleżankach z branży.

Bicep ostro krytykują innych muzyków

W czwartek, 21 grudnia, na stronie internetowej brytyjskiego dziennika Independent ukazał się wywiad z Bicep. Matt McBriar i Andy Ferguson spytani o nielegalne rave’y, które odbywają się praktycznie w każdym miejscu trawionej pandemią koronawirusa Europy, zajęli dość stanowcze stanowisko.

To, co się dzieje, przedstawia całą branże muzyczno-eventową w bardzo złym świetle. Widząc tych ustawionych – i nie ma co ukrywać nie narzekających na brak pieniędzy – DJów, jest mi niedobrze. To jest po prostu absolutnie obrzydliwe – powiedział w wywiadzie Matt McBiar

Andy Ferguson zwrócił z kolei uwagę na to, jak chęć zysku i „zabawy za wszelką cenę” stoi ponad zdrowym rozsądkiem i naraża ludzi na spore ryzyko zdrowotne.

Oni naprawdę nie muszą tego robić. Niech wezmą rok wolnego, napiszą nowy album i skupią się na rozwoju artystycznym. Czas poskromić własne ego, które może stać się zagrożeniem dla innych osób – skomentował Ferguson

bicep

Nielegalne rave’y to spory problem i wylęgarnia koronowirusa

Ostatnio głośna jest sprawa meksykańskiego miasta Tulum, do którego w celach imprezowych zaczęli przybywać wielbiciele muzyki z całego świata. Rave’y, imprezy i koncerty wywołały gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa.  Serwis Business Teshno, udokumentował,  że wśród DJów, którzy zagrali w Meksyku znaleźli się m.in.: Marco Carola, Solomun, Maceo Plex i Blond:ish.

W podobnym do duetu Bicep tonie wyrażał się również Carl Cox.

Organizowanie imprezy w czasie pandemii nie ma żadnego sensu. Ludzie wciąż cierpią, chorują a pandemia nie jest opanowana. Nie możemy, jako muzycy, być częścią problemu – powiedział w wywiadzie dla portalu Mixmag legendarny DJ

Cały wywiad z duetem Bicep możecie przeczytać tutaj.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Co za połączenie! Bicep w remixie Four Tet POSŁUCHAJ

13 marca 2018
Bicep: „Ustawieni DJe grający na rave’ach podczas pandemii są obrzydliwi”

Duet Bicep wyda nowy album  

7 października 2020
Bicep: „Ustawieni DJe grający na rave’ach podczas pandemii są obrzydliwi”

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.