Duet Bicep wyda nowy album  

News

Brytyjski duet Bicep zapowiedział wydanie nowego albumu. Krążek noszący tytuł Isles ukaże się w styczniu przyszłego roku.

Bicep – czy duet powtórzy sukces debiutu?

Isles to drugi album pochodzącego z Belfastu, związanego z Londynem duetu. Matt McBriar i Andy Ferguson, zadebiutowali w 2018 roku znakomitym krążkiem zatytułowanym po prostu Bicep, dzięki któremu zyskali dużą rozpoznawalność. Ich pierwszy krążek dla Ninja Tune dotarł do TOP 20 brytyjskiej listy przebojów, a przez magazyn Mixmag został wybrany Albumem Roku. Bicep są również ambasadorami Youth Music, organizacji charytatywnej działającej na rzecz zmiany życia młodych ludzi poprzez muzykę i produkcję muzyczną.

Bicep zainspirowani Londynem

Najnowszą płytę duetu zapowiada singiel Apricots, który powstał po przeprowadzce chłopaków z Belfastu do Londynu. Towarzyszący kompozycji Apricots film, został wyreżyserowany przez Marka Jenkina, który niedawno zdobył nagrodę  BAFTA 2020 w kategorii „Outstanding Debut by a British Director” za film Bait.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bicep – Apricots

Bicep – nowa płyta już w styczniu

Przypominamy, że już w marcu Bicep odsłonili pierwsze karty wypuszczając świetnie przyjęty utwór Atlas, o którym recenzent Resident Advisor pisał „to muzyka, która współgra z tobą, gdy próbujesz zatańczyć swoje lęki”.

Bicep – Atlas

Kulturowy tygiel stolicy Wielkiej Brytanii poszerzył znacznie muzyczne horyzonty Bicep. Na Isles McBriar i Ferguson przypominają ducha rave’u z lat 90., jednocześnie przywołując coś utraconego lub zapomnianego. Krążek ukaże się fizycznie i cyfrowo 22 stycznia 2021 roku. Za okładkę albumu odpowiada Studio Degrau, twórcy artworku do pierwszego albumu duetu.

Bicep Isles

Bicep – okładka albumu Isles


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →