Baltra zaprasza na disco. Znamy wszystkie szczegóły nowej EPki

News
Baltra

Jeden z najzdolniejszych producentów zza oceanu, czyli Michael Baltra, szykuje się do premiery nowego wydawnictwa. Kolejna EPka, która ukaże się nakładem doskonale znanej oficyny Shall Not Fade, to bodaj najbardziej taneczne dzieło w dorobku Amerykanina. Na tydzień przed premierą, znamy już prawie wszystkie szczegóły dotyczące Dreaming Of A Disco.

Jiro śnił o sushi w kapitalnym filmie dokumentalnym Davida Gelba z 2011 roku, a Baltra śni o disco. Dreaming Of A Disco, bo tak zatytułowane będzie najnowsze wydawnictwo Nowojorczyka, ukaże się już 6 sierpnia nakładem brytyjskiej wytwórni Shall Not Fade. Nie jest to pierwsza okazja do współpracy Michaela Baltry z labelem prowadzonym przez Kierana Williamsa. Amerykanin już wcześniej wydawał muzykę pod szyldem Shall Not Fade, w tym znakomicie przyjętą EPkę Rendezvous z 2017 roku.

Baltra. Dekada rozwoju

Swoją renomę Michael Baltra zbudował na nieoczywistym podejściu do muzyki elektronicznej, w której house jest jedynie punktem wyjścia. Urodzony w Filadelfii, a obecnie rezydujący w Nowym Jorku artysta od blisko dekady lubi zaskakiwać mniej przystępnym brzmieniem i przełamywaniem schematu 4×4. Analizując jego wydawnicze portfolio, repetytywny house stanowi dominantę, jednak w dyskografii kryją się mniej oczywiste, arcyciekawe pozycje.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Baltra

Baltra

Z dużą swobodą Baltra odnajduje się w estetyce lo-fi, z którą na początku kariery najmocniej był utożsamiany. Z czasem styl Amerykanina ewoluował, a w wachlarzu inspiracji pojawiły się fascynacje z pogranicza acidu, minimalu czy techno. Nie brakuje dalszych wypraw – zaprezentowana w tym roku EPka Ambition to swobodna i odważna wariacja na temat hip-hopu, breakbeatu czy leftfield house’u.

Baltra – Like a Butterfly

Baltra ma opinię arcyzdolnego producenta i solidnego partnera do wspólnych produkcji. Dowodem na to jest m.in. nagrany z Park Hye Jin kawałek Ahead Of Time, najmocniejsza pozycja z debiutanckiego longplaya Amerykanina, znakomitego albumu Ted. Krążek ukazał się w 2019 roku.

Baltra & 박혜진 park hye jin – Ahead Of Time

Baltra. Gwarancja jakości i… niespodzianek

Sporo wrażeń dostarczają również występy na żywo Nowojorczyka. Polscy fani mogli zobaczyć go m.in. na festiwalu Soundrive czy w poznańskim Projekt LAB. W obu tych przypadkach – i paru innych, gdy Baltra miał okazję grać w naszym kraju – eklektyczna improwizacja łączyła się z bezkompromisową taneczną energią. Hybrydowe show na pograniczu DJ setu i live actu (podobnie jak Park Hye Jin, Baltra chętnie chwyta za mikrofon i wykonuje partie wokalne na żywo) to wyjątkowa rzecz, którą warto sprawdzić przy najbliższej okazji.

Niewykluczone, że do Polski Baltra wróci przy okazji premiery swojego najnowszego materiału. Wspomniana EPka Dreaming Of A Disco ukaże się już za tydzień. Zarówno sam artysta, jak i wydawca, czyli Shall Not Fade, odsłonili już niemal wszystkie karty skrywające zawartość nadchodzącego wydawnictwa.

Baltra – Dreaming Of A Disco

Baltra śni o disco

Na EPkę składają się cztery utwory, wszystkie utrzymane w klimacie disco i house’u, muśnięte nieco klimatem lat 00s. To dość zaskakująca odmiana względem ostatnich wydawnictw BaltryDreaming About A Disco to zbiór niesamowicie chwytliwych, szalenie tanecznych kawałków, które znakomicie sprawdzą się na parkiecie. Choć najnowsze utwory są produkcyjnie dopieszczone, to całość jest wyjątkowo łatwa w odbiorze. Te numery mają po prostu wprawić tłum w ruch i zapewnić maksimum pozytywnych uniesień.

Baltra – Imaginary Laughter

W serwisie Bandcamp, gdzie już dziś zamówicie EPkę zarówno w wersji cyfrowej, jak i na nośniku fizycznym (płycie winylowej), odsłuchać można trzy z czterech kompozycji, które ostatecznie znajdą się na Dreaming Of A Disco. Michael Baltra do spółki z Shall Not Fade, zadbali o promocję jak należy i brakujący na Bandcampie utwór Sunset Jam opublikowany został na kanale brytyjskiej wytwórni na YouTube.

Baltra – Sunset Jam

Amerykanin kolejny raz dostarczył świetny materiał, który z całą pewnością znajdzie uznanie i miejsce w selekcji wielu didżejek_ów na świecie. Tym samym Baltra potwierdza, iż jest czołowym przedstawicielem nowej fali undergroundowego house’u, zaraz obok takich postaci jak Adryiano, Black Loops, Demuja, DJ Boring, Palms Trax czy Folamour.

Baltra – Private Paradise

Miejmy nadzieję, że premiera nowej EPki stanie się wystarczającym powodem, by polscy bookerzy_rki zaprosili Amerykanina do ponownej wizyty w naszym kraju.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →