Do sieci trafił jeden z najlepszych setów, jakie usłyszycie w ten weekend. Gerd Janson b2b Demuja

News
Gerd Janson b2b Demuja

Na YouTube wylądował set zagrany przez dwie czołowe postacie światowej sceny klubowej. Zagrane przez nie b2b to popis mistrzowskiej selekcji i znakomitej techniki, ale przede wszystkim pochwała spontaniczności i radości z grania muzyki house i disco. Panie i Panowie, przed Wami Gerd Janson i Demuja.

Gerd Janson. Człowiek-instytucja

Obu panów nie trzeba bliżej przedstawiać. Pierwszy z nich to niemal żywa legenda. Fenomenalny didżej i remikser, twórca renomowanej wytwórni Running Back, w przeszłości znakomity dziennikarz. Gerd Janson nazywany jest „najważniejszym trendsetterem światowej sceny klubowej” i nie ma w tym określeniu krzty przesady.

Niemiec jest ceniony jak środowisko długie i szerokie. Możliwość grania z nim w formule b2b komplementowali m.in. Jennifer Cardini, Seth Troxler czy Kink. On sam słynnie z żonglowania stylami – afrobeatowe utwory z lat 70. miesza z najtisowym acid techno, a na dokładkę dorzuca niszowe dark disco czy najnowsze, house’owe perełki. Jego sety, jak choćby ten z Sugar Mountain z 2018 roku, uznawane są już za niemal kultowe. Gerd Janson to człowiek-instytucja i ikona sceny klubowej.

Gerd Janson Boiler Room x Sugar Mountain 2018

Demuja. Duma Austrii

Pochodzący z Austrii Demuja dał się poznać jako twórca, który wybornie łączy historyczny background ze stale rozwijanym warsztatem producenckim, czego efektem jest unikatowy styl.

Demuja

Demuja

Na jego koncie znajdują się wydawnictwa grane przez didżejów i didżejki na całym świecie. On sam znany jest z szalonych setów, które kipią od tanecznej energii, czego dowód dał m.in. podczas występów w Polsce. Od klasyków disco i funku, przez protoplastów muzyki house, aż po kompletnie anonimowe odkrycia, których na próżno szukać na Shazzamie. Demuja to profesor techniki i guru selekcji.

Demuja DJ Set in Austria

Gerd Janson i Demuja. Spotkanie wagi ciężkiej

Zarówno jeden, jak i drugi odwiedziali w przeszłości Polskę i dawali popis swojej klasy. Pozostaje wierzyć, że niebawem ponownie zawitają nad Wisłę, a tymczasem – korzystając z rozpoczynającego się weekendu i powracających imprez – możemy sprawdzić, jak panowie wypadli grając w formule b2b.

Gerd Janson b2b Demuja at Djoon

Djoon. Dwie dekady wyznaczania trendów

Gerd Janson i Demuja spotkali się i wystąpili tego samego wieczoru w słynnym paryskim klubie Djoon listopadem 2019 roku. Jak przyznają, pomysł na b2b pojawił się zupełnie spontanicznie. Zagrany z całkowitą swobodą set to szalona karuzela, na której kręcą się house, afro house, italo disco, soul czy disco.

Istniejące od niemal dwudziestu lat miejsce słynie z bookingów czołowych postaci muzyki house, ale przede wszystkim z nieszablonowego podejścia do kształtu imprez. Włodarze Djoon nierzadko decydują się na zapraszanie do zagrania w formule b2b artystów i artystek, które nigdy wcześniej nie miały okazji stanąć obok siebie przy konsolecie. Nie dotyczy to wyłącznie równie cenionych postaci jak Gerd Janson i Demuja. Paryżanie nie boją się odważnych kroków i bookowania nazwisk, o których dopiero może być głośno. Jedną z misji Djoon jest tworzenie przestrzeni dla początkujących didżejów i didżejek, którzy występując w ten sam weekend, co uznane marki, mogą dotrzeć do szerszego spektrum odbiorców.

Wierzymy, że już niebawem powrócą takie imprezy jak te w Djoon, a w Polsce więcej będzie podobnych brzmień jak te zaprezentowane przez duet Gerd Janson-Demuja. Miłego odsłuchu!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →