Shall Not Fade powiększa katalog. Nowa EPka Subjoi w drodze

News
Subjoi

Shall Not Fade, jedna z topowych wytwórni ostatnich lat, zapowiedziała premierę kolejnego wydawnictwa. Autorem nowej pozycji w katalogu labelu będzie Subjoi.

Shall Not Fade. Miejsce, gdzie wydają Mall Grab, Baltra, DJ Boring i Earth Trax

Każdy, kto kojarzy takie postacie jak Mall Grab, Ross From Friends, Adryiano czy Harrison BDP, zna tę nazwę. To właśnie pod szyldem Shall Not Fade, pojawiają się nowe wydawnictwa od jednych z najbardziej oryginalnych postaci sceny klubowej ostatnich lat. Prócz już wymienionych, warto wspomnieć o następnych, takich jak Baltra, DJ Boring, Demuja czy – co nas szczególnie cieszy – Earth Trax, czyli Bartosz Kruczyński. Prócz solowych nagrań, Shall Not Fade wydało również EPkę nagraną przez Bartka wspólnie z Newborn Jr., czyli Adamem Brockim. Co więcej, nakładem labelu ukaże się również pierwszy longplay Earth Traxa, którego premierę zapowiedziano na 6 marca 2020. Płyta będzie zatytułowana po prostu LP1Album zwiastuje utwór Fade Away.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Undergroundowy house i techno w mecce trip-hopu

Na przestrzeni zaledwie czterech lat (label założono w grudniu 2015) Shall Not Fade stało się nie tylko synonimem określonej jakości muzyki. To także swego rodzaju nowy nurt, łączący zarówno brzmienia house, jak i techno. Kolejne pozycje w katalogu brytyjskiej oficyny nie są sztywno osadzone w konkretnej stylistyce. W brzmieniu longplayów, EPek czy kompilacji mieszają się rozmaite odcienie współczesnej elektroniki, nierzadko odnajdujące się w charakterystyce nagrań w klimacie lo-fi.

Założycielem wytwórni z Bristolu jest Kieran Williams. Jak sam wspomina w wywiadach, już wcześniej był zaangażowany w tworzenie innych labeli. Jednak Shall Not Fade to coś więcej. Williams mówi o tym tak:

Przed Shall Not Fade prowadziłem inne wytwórnie i imprezy, ale etosem stojącym za Shall Not Fade na początku było budowanie społeczności podobnie myślących artystów, którzy mogliby mieć platformę do wydawania swojej muzyki.

Gdy wytwórnia staje się rodziną

Williams zwraca uwagę na to, iż liczy się dla niego nie tylko umożliwienie artystom promocji swojej twórczości. Równie ważne jest stworzenie więzi między nimi i identyfikowanie się ze sobą nawzajem. Shall Not Fade ma stanowić dla nich wspólny mianownik.

Nowsi artyści w naszej wytwórni to głównie przyjaciele tych starszych. Zdarzały się czasem dziwne przypadki, w których podpisałem kontrakt z kimś całkowicie losowym, ale zawsze chciałem stworzyć poczucie wspólnoty między wytwórnią, a artystą. (…) Chcemy ewoluować wraz z artystami, chcemy, aby ludzie tańczyli, a co najważniejsze, chcemy, aby ludzie byli szczęśliwi. O to w tym wszystkim chodzi, prawda?

"Kieran

Nie sposób odmówić materiałom z emblematem Shall Not Fade undergroundowego klimatu. Zarówno w warstwie muzycznej, jaki i w zakresie oprawy wizualnej, portfolio labelu jest niesamowicie spójne, nawet jeśli zawiera zróżnicowane gatunkowo wydawnictwa.

Subjoi zapowiada EPkę. Nowa pozycja w katalogu SNF

Jedną z najświeższych pozycji w katalogu wytwórni będzie EPka autorstwa Subjoi. To kolejny młody, utalentowany artysta reprezentujący elektronikę z pogranicza house’u, minimalu i lo-fi. Jego dotychczasowe nagrania spotykały się ze świetnym przyjęciem. Niedawno Subjoi pochwalił się, iż w samym 2019 roku, jego utwory zostały odtworzone 1,7 mln razy w samym serwisie Spotify. Doskonale wiemy jednak, iż tego typu twórczość znacznie lepiej czuje się w innych miejscach internetu. Można jedynie domyśleć się, że na takich portalach jak Soundcloud czy Bandcamp, wyniki Subjoia mogą być jeszcze lepsze.

Na EPce Me & U znajdzie się pięć kawałków. Wydawnictwo dostępne będzie zarówno w formie cyfrowej, jak i na winylu.  Już dziś możecie posłuchać snippetów z nadchodzącej EPki.

Co jednak istotniejsze, Subjoi podzielił się już dwoma utworami z Me & U. Numeru Contrast możecie posłuchać na YouTube, zaś kawałka Has It Come To This w serwisie BandCamp.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →