Artyści sceny elektronicznej na celowniku Kremla?

fot. muno.pl
News
putin daft 1

Profile popularnych osób (w tym również z branży muzycznej) w mediach społecznościowych były ostatnio szczególnie narażone na cyberataki powiązanej z Putinem grupy "Cyber Front Z". Brytyjski rząd wykrył takie działania na Twitterze i Facebooku, ale stwierdzono, że były one szczególnie skoncentrowane na Instagramie, YouTubie i TikToku, wśród użytkowników z Wysp Brytyjskich, Republiki Południowej Afryki oraz Indii. Sprawdźcie szczegóły!

Rosyjska dezinformacja działa – alarmuje brytyjski rząd

Najnowszy raport brytyjskiego rządu ukazuje, jak szeroką skalę mają obecnie rosyjskie internetowe ataki na zachodnie media, polityków i innych znanych ludzi. Podejrzewa się, że fabryka trolli jest powiązana z „kucharzem Putina” – Jewgienijem Prigożynem, założycielem Internet Research Agency, oskarżonym o ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku, w których zwyciężył Donald Trump. Główna siedziba znajduje się rzekomo w wynajętej przestrzeni w petersburskiej fabryce maszyn Arsenał – firmie produkującej sprzęt i technologię wojskową.

Nie możemy pozwolić, aby Kreml i jego podejrzane farmy trolli zaatakowały nasze przestrzenie internetowe swoimi kłamstwami na temat nielegalnej wojny Putina. Rząd Wielkiej Brytanii zaalarmował międzynarodowych partnerów i będzie nadal ściśle współpracować z sojusznikami i platformami medialnymi, aby podważyć rosyjskie operacje informacyjne. Ten dowód pomoże nam skuteczniej identyfikować i usuwać rosyjską dezinformację i podążać za naszymi zdecydowanymi działaniami w celu zablokowania kogokolwiek przed robieniem interesów z kontrolowanymi przez Kreml mediami Russia Today i Sputnik.

– powiedziała Lizz Truss, brytyjska minister spraw zagranicznych

W raporcie szczegółowo opisano, w jaki sposób putinowski reżim próbuje manipulować opinią publiczną w mediach społecznościowych, a także w sekcjach komentarzy głównych mediów. Oczywiście cele obejmują głównie konta czołowych zachodnich polityków. Analiza sugeruje, że jednym z głównych działań jest „brygadowanie”, mające na celu skierowanie uwagi dyskusji w mediach społecznościowych oraz w sekcjach komentarzy na preferowane opinie. Zauważono także manipulacje sondażami w zachodnich mediach, m.in. wypaczanie wyników sondażu na temat poparcia sankcji wobec Rosji. Raport wykazał, że TikTokowi płacono za wzmacnianie prokremlowskich narracji. Operatorzy wzmacniali również autentyczne wiadomości od legalnych użytkowników mediów społecznościowych, które są zgodne z punktem widzenia Kremla – najwyraźniej po to, by uniknąć bana w celu zwalczania dezinformacji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To podstępne próby Putina i jego machiny propagandowej, by oszukać świat w kwestii brutalności, jaką wyrządza on narodowi Ukrainy.

– powiedziała Nadine Dorries, sekretarz kultury UK

Według The Guardian podobno celem operacji dezinformacyjnej stały się również nieprzychylnie nastawione do Putina zespoły muzyczne oraz artyści, m.in. Daft Punk, David Guetta, Tiësto czy Rammstein. Na ten moment nie widać, żeby ich profile społecznościowe były zasypane treściami czy komentarzami „ruskich trolli”.

Zobacz także: Drugi sezon Munocastu – czas, start! A_GIM: „Autorytety muzyczne zastąpił Spotify”

W pierwszych godzinach od momentu wydania naszej specjalnej kompilacji charytatywnej dla Ukrainy na kanale Hate pojawiło się kilka komentarzy popierających działania Putina w Ukrainie – szybko zostały usunięte.

Various Artists – Believe in Freedom of Choice and Democracy [999VA002]

Rosyjska dezinformacja – brytyjski rząd odpowiada

Rząd Wielkiej Brytanii podzieli się tymi najnowszymi badaniami z głównymi platformami mediów społecznościowych.

Już teraz ściśle z nimi [mediami społecznościowymi] współpracujemy, aby zapewnić, że szybko usuną dezinformację i skoordynowane nieautentyczne lub zmanipulowane zachowanie, zgodnie z ich Warunkami świadczenia usług – zapewnia brytyjski rząd

Wielka Brytania utworzyła również Rządową Komórkę Informacyjną (GIC), która ma przeciwdziałać rosyjskiej dezinformacji. Komórka, składająca się z ekspertów z całego brytyjskiego rządu, koncentruje się na identyfikacji i ocenie rosyjskiej dezinformacji oraz doradzaniu i dostarczaniu wyników w celu ujawnienia i zakwestionowania kłamstw Kremla.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →