Ableton pokazuje podstawy syntezy

fot. Ableton.com
News Technologia
Ableton-Learning-Synths

Od czasu uruchomienia bezpłatnego kursu online Learning Synths w 2019 roku firma Ableton stopniowo poszerza swoją edukacyjną ofertę – niedawno wprowadzono kolejną nowinkę, która spodoba się zajawkowiczom brzmienia syntezatorów i nie tylko. Sprawdźcie szczegóły!

Ableton – prostota syntezatorów

Syntezatory są podstawą wielu różnych rodzajów muzyki. To instrumenty muzyczne, które mogą wytwarzać ogromną gamę dźwięków, ale dla początkujących mogą być trudne do zrozumienia.

Learning Synths to interaktywna strona internetowa, która umieszcza potężny, ale łatwy do nauczenia syntezator bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Jest bezpłatny, brzmi świetnie i działa na każdym urządzeniu podłączonym do Internetu. Co najlepsze, zawiera on własne lekcje krok po kroku, dzięki którym możesz odkrywać i uczyć się podstaw syntezy we własnym tempie. Lekcje w Learning Synths nie są skomplikowane, także nie musisz się obawiać, jeśli nigdy wcześniej nie używałeś syntezatora – to bardziej eksploracja i zabawa niż twarda nauka.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ableton – Learning Synths Online

Nowe samouczki na stronie Ableton obejmują główne komponenty syntezatorów takie jak oscylatory, filtry, obwiednie i LFO. Nauka podstaw syntezatorów jest jeszcze łatwiejsza, ponieważ użytkownicy mogą teraz dodawać charakter do swojej pracy, a także nagrywać i kształtować dźwięki w oprogramowaniu live. Nowa funkcja eksportu pozwala zamienić kreacje w syntezator Max for Live, podczas gdy funkcja nagrywania umożliwia przechwytywanie do 60 sekund dźwięku, którym można manipulować. Ableton wprowadził również konfigurowalny pad XY, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą szybko eksperymentować z różnymi kombinacjami dźwięków.

Zobacz także: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

Inne nowe dodatki do Learning Synth obejmują tryb ciemny oraz obsługę kilku nieobsługiwanych wcześniej języków – niestety nie ma polskiego.

Nowinki w Learning Synths możecie zobaczyć tutaj.



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →