Karl Bartos – historia „człowieka-maszyny”

fot. Karl Bartos (www.KarlBartos.com)
Kultura Lifestyle News
Karl Bartos

Były członek klasycznej formacji Kraftwerk, Karl Bartos, latem opublikuje swoją autobiografię. Sprawdźcie szczegóły!

Karl Bartos – życie w Kraftwerk i poza nim

W swojej książce Karl Bartos wraca wspomnieniami do swojego dzieciństwa spędzonego w robotniczej dzielnicy Dusseldorfu. Opowiada o różnych gatunkach muzycznych, które pomogły ukształtować jego styl – popie lat 60., muzyce klasycznej, a także… bawarskim folku.

W Dźwięku maszyny staram się opisać tajniki naszych sesji pisarskich, jak bawiliśmy się jako dzieci i jak uszczęśliwiało nas wspólne poszukiwanie nowej ekspresji artystycznej. Wyjawiam, dlaczego nasza muzyka – tworzona w świecie analogowym – przetrwała swoją cyfrową namiastkę. W moim odczuciu kompozycje w najlepszych chwilach są świadectwem poszukiwań poezji ukrytej w dźwięku maszyny.

– mówi Karl Bartos

Muzyk i kompozytor wspomina również o głębokim wpływie, jaki wywarła na niego kopia The Beatles A Hard Day’s Night z 1964 roku, gdy był 12-letnim chłopcem, a także omawia wpływ wyjątkowej atmosfery Düsseldorfu w latach 1974-1984 na Kraftwerk. Karl Bartos początkowo został zwerbowany do udziału w amerykańskiej trasie Kraftwerk promującej album Autobahn. Oprócz gry na perkusji Bartos był autorem piosenek na albumach Man-Machine, Computer World i Electric Café.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kraftwerk – The Robots

Artysta opuścił Kraftwerk w sierpniu 1990 roku – podobno był sfrustrowany powolnym postępem zespołu w ich działalności z powodu coraz bardziej perfekcjonistycznej postawy członków-założycieli projektu Ralfa Hüttera i Floriana Schneidera. Wspomniał o tym w wywiadzie Byłem robotem, który jest częścią filmu dokumentalnego Kraftwerk and the Electronic Revolution.

Karl Bartos Speaking About Kraftwerk’s Music

W 1992 roku Bartos założył Elektric Music. Ten projekt krótko po jego założeniu zaprezentował album esperanto, będący spadkobiercą stylu Kraftwerk. Kolejne wydawnictwa zawierały również gitarowe brzmienia. Były członek legendarnej formacji z różnym skutkiem prezentował nowe projekty bądź współprace. Jeśli brakuje Wam typowo kraftwerkowych brzmień po Kraftwerk to koniecznie sprawdźcie solowe albumy Karla Bartosa! 12 maja 2021 Kraftwerk został ogłoszony jednym z wyróżnionych Rock and Roll Hall of Fame.

Książka Karla Bartosa, The Sound of the Machine: My Life In Kraftwerk And Beyond, zostanie wydana 21 lipca za pośrednictwem Omnibus Press.

Karl Bartos – Rhythmus

Zobacz także: Muzeum Nowoczesnej Muzyki Elektronicznej we Frankfurcie nad Menem otwarte!

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →