Mathame i Tiësto ze wspólnym numerem

fot. Mathame + Tiesto / Facebook
News
mathame + tiesto

Mathame, , czyli bracia Amedeo i Matteo Giovanelli, byli w ostatnich latach motorem napędowym wytwórni Afterlife. Po owocnych latach działalności na scenie melodic techno, włoski duet zaskoczył swoich fanów i zaprezentował się w nowej - bardziej komercyjnej - odsłonie, w której towarzyszy im sam Tiësto. Jak się okazuje, efekt ich współpracy nie jest przypadkowy.

Melodyjny crossover

O kawałku Feel Your Ghost mówiło się już kilka miesięcy, gdyż Tiësto grywał go na swoich ostatnich występach na wielkich festiwalach jak Ultra Miami. Z kolei duet Mathame zaprezentowali ten kawałek podczas setu na Coachelli, gdzie spotkał się on również ze sporym uznaniem amerykańskiej publiczności.

Tiësto @ Mainstage Ultra Music Festival Miami 2023

Współpraca jest wynikiem kilkuletniej wymiany poglądów na temat muzyki oraz przeszłości, teraźniejszości i przyszłości elektronicznego „tańca”. To właśnie w WMC Miami zapłonęła iskra, kiedy usłyszeliśmy Tiësto, który od razu zakochał się w pomyśle współpracy. W ciągu dwóch dni ukończył utwór, który zadebiutował na Ultra – to był niesamowity moment – mówi duet

Koniecznie przeczytaj: Powrót trance’u w nowym wcieleniu

I rzeczywiście – doskonale słychać tutaj ten dyskurs międzypokoleniowy, gdyż utwór Feel Your Ghost jest bardzo radiowy, ale jednocznie puszcza oczko klasyce gatunku. Artyści łączą w nim swoje światy i charakterystyczne dźwięki, pomysły z gatunków melodic techno, trance, czy EDM. Współpraca Mathame i Tiësto to kolejny dowód na to, że nawiązania do stylistyki lat 90. jest obecnie trendem w muzyce klubowej, nawet w jej komercyjnych odsłonach – niedawno David Guetta poszedł w podobne klimaty.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mathame, Tiesto – Feel Your Ghost

Sprawdź także: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

Mathame na Audioriver

Przypominamy, że duet Mathame w sobotę 29 lipca zagości również na płockim festiwalu Audioriver ze swoim audiowizualnym show. Bilety możecie nabyć u naszych przyjaciół w Biletomat.pl.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →