Wyjątkowe dziesięciolecie debiutanckiej płyty Kamp!

fot. Kamp! / Facebook
Eventpromo
KAMP!

23 listopada 2012 miała miejsce premiera debiutanckiego longplaya łódzkiego electro-popowego tria Kamp!. To bez wątpienia jedno z najlepszych i najważniejszych polskich nagrań ostatnich lat. W najbliższych tygodniach zespół powróci na scenę, aby świętować z nami dziesięciolecie oficjalnej premiery tego wyjątkowego materiału.

Kamp! – historia sukcesu

Chociaż premiera debiutanckiego krążka miała miejsce prawie dziesięć lat temu, to o łódzkim zespole zrobiło się głośno jeszcze wcześniej, kiedy zaczęli regularnie występować na najważniejszych festiwalach w Polsce. To właśnie na wielu koncertach poprzedzających premierę debiutu słuchacze mieli okazję wtajemniczyć się pierwszy raz w brzmienie Kamp!, które na początku drugiej dekady XXI wieku było w naszym kraju unikatowe. Elegancki, wakacyjny, słoneczny electro pop z angielskimi tekstami powodował, że ludzie zachodzili w głowę, jak tak fajnie i światowo może brzmieć zespół z Polski. Ich muzyka była zapowiedzią transformacji, którą czekał polski rynek muzyczny w ciągu kilku lat. Był to czas, kiedy media streamingowe oraz społecznościowe zaczęły odgrywać decydującą rolę w promocji muzyki, pojawiało się coraz więcej projektów elektronicznych i koniec końców – muzyka postrzegana jako alternatywa zaczęła wchodzić w mainstream. Warto również zwrócić uwagę, że sukces Kamp! doprowadził do renesansu elektronicznych brzmień na polskich estradach. Zespół zaczął też grywać na zagranicznych festiwalach – szczególnie ważnymi występami były te na łotewskim Positivusie czy serbskim Exicie.

Kamp! na Free Form Festival 2010

A co do samej muzyki, debiutancki album Kamp! to jeden z najbardziej spektakularnych debiutów w historii polskiej muzyki. Absolutnie ponadczasowe, uniwersalne nagranie, które nie przestaje cieszyć, bawić, dobrze brzmieć i można je spokojnie polecić zagranicznym słuchaczom. Ja miałem to szczęście, że pierwszy raz odpaliłem cały longplay, będąc w Barcelonie – obok Flying Lotusa był to mój soundtrack podczas miejskich wędrówek. Płyta zawiera mnóstwo hitów, które robiły robotę już podczas pierwszych koncertów zespołu, a gdy słucha się ich teraz, zachodzi się w głowę, jak to możliwe, że te dziesięć lat minęło tak szybko. Wszystkie kawałki przecież brzmią niesamowicie świeżo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

KAMP! – CAIRO

KAMP! X – jubileuszowa trasa

KAMP! X to trasa łącząca materiał z debiutanckiego albumu z nową bardziej taneczno-klubową odsłoną zespołu LIVE. Klasycznym piosenkom KAMP! towarzyszyć będą kontrastujące i mocne elektroniczne aranżacje znane publiczności z ostatnich lat działalności zespołu. Jubileuszowe koncerty odbędą się w następujących miastach:

  • 12 listopada, Poznań, TAMA
  • 13 listopada, Warszawa, NIEBO
  • 26 listopada, Sopot, SFINKS700
  • 2 grudnia, Kraków, KWADRAT
  • 3 grudnia, Wrocław, A2

Bilety na te wydarzenia możecie nabyć na stronie Biletomat.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

W Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? https://www.biletomat.pl/wspolpraca/, która wraz z Muno.pl, Rytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →