Jean-Michel Jarre jest fanem OP-1, ale przede wszystkim EMS VCS 3

fot. Milan Csaplár + OP-1
News Technologia
Jean-Michel Jarre jest fanem OP-1, ale przede wszystkim EMS VCS3

W ostatniej krótkiej rozmowie z portalem Synth History Jean-Michel Jarre opowiedział o swoich ulubionych syntezatorach. Wśród nich jest OP-1 od Teenage Engineering.

Jean-Michel Jarre uchyla rąbka tajemnicy

Najpopularniejszy muzyk elektroniczny świata promuje swój najnowszy album Oxymore. Jak mówi artysta, to niezwykle złożone przedsięwzięcie, ponieważ jest „całkowicie przemyślane i skomponowane w wielokanałowym i binauralnym dźwięku”. Album jest hołdem dla korzeni francuskiej muzyki elektronicznej, a szczególnie „dla zmarłego francuskiego kompozytora Pierre’a Henry’ego„.

W ostatniej publikacji portalu Synth History muzyk odpowiedział na pytanie o jego topkę ulubionych syntezatorów wszech czasów:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

EMS VCS 3, mój pierwszy syntezator jaki posiadałem w historii, wciąż działa i jest obecny na każdym z moich albumów jak rytuał. Cenię ARP 2600 za ostrość i ciepło. Także Osmose od Expressive E, jest niesamowity ze względu na swoje możliwości na żywo. OP-1 od Teenage Engineering – wygląda jak zabawka, ale zbudowana jak projekt NASA!

– powiedział.

Teenage Engineering OP-1 | Wciąż warte swojej ceny?

Zobacz także: Arturia wypuściła kolejną część Collection

EMS VCS 3 najczęściej można usłyszeć na trzecim studyjnym albumie Jarre’a, Oxygène z 1976 roku. W innym wywiadzie Jarre przyznał, że ma „fetyszystyczne relacje” właśnie z tym syntezatorem.

Sprzedałem gitarę elektryczną i wzmacniacz, aby kupić syntezator. To był prawdziwy bunt przeciwko rockowi. Moim pierwszym syntezatorem był brytyjsk EMS VCS 3. To legendarny, wczesny syntezator monofoniczny… i jedna z moich najlepszych inwestycji wszech czasów!

– oznajmił.

5 MINUTES WITH – EMS VCS3 Synthesizer

Artysta został również zapytany o współpracę z Martinem Gore’em z Depeche Mode, który gościnnie wystąpił na jego najnowszej płycie Oxymore:

Martin jest jednym z najbardziej eklektycznych muzyków, jakich znam. Komponuje genialne melodie i brzmi całkowicie eksperymentalnie

– podsumował.

Jean-Michel Jarre – BRUTALISM

Całość wywiadu znajdziecie na stronie Synth History.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →