Jean-Michel Jarre jest fanem OP-1, ale przede wszystkim EMS VCS 3

fot. Milan Csaplár + OP-1
News Technologia
Jean-Michel Jarre jest fanem OP-1, ale przede wszystkim EMS VCS3

W ostatniej krótkiej rozmowie z portalem Synth History Jean-Michel Jarre opowiedział o swoich ulubionych syntezatorach. Wśród nich jest OP-1 od Teenage Engineering.

Jean-Michel Jarre uchyla rąbka tajemnicy

Najpopularniejszy muzyk elektroniczny świata promuje swój najnowszy album Oxymore. Jak mówi artysta, to niezwykle złożone przedsięwzięcie, ponieważ jest „całkowicie przemyślane i skomponowane w wielokanałowym i binauralnym dźwięku”. Album jest hołdem dla korzeni francuskiej muzyki elektronicznej, a szczególnie „dla zmarłego francuskiego kompozytora Pierre’a Henry’ego„.

W ostatniej publikacji portalu Synth History muzyk odpowiedział na pytanie o jego topkę ulubionych syntezatorów wszech czasów:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

EMS VCS 3, mój pierwszy syntezator jaki posiadałem w historii, wciąż działa i jest obecny na każdym z moich albumów jak rytuał. Cenię ARP 2600 za ostrość i ciepło. Także Osmose od Expressive E, jest niesamowity ze względu na swoje możliwości na żywo. OP-1 od Teenage Engineering – wygląda jak zabawka, ale zbudowana jak projekt NASA!

– powiedział.

Teenage Engineering OP-1 | Wciąż warte swojej ceny?

Zobacz także: Arturia wypuściła kolejną część Collection

EMS VCS 3 najczęściej można usłyszeć na trzecim studyjnym albumie Jarre’a, Oxygène z 1976 roku. W innym wywiadzie Jarre przyznał, że ma „fetyszystyczne relacje” właśnie z tym syntezatorem.

Sprzedałem gitarę elektryczną i wzmacniacz, aby kupić syntezator. To był prawdziwy bunt przeciwko rockowi. Moim pierwszym syntezatorem był brytyjsk EMS VCS 3. To legendarny, wczesny syntezator monofoniczny… i jedna z moich najlepszych inwestycji wszech czasów!

– oznajmił.

5 MINUTES WITH – EMS VCS3 Synthesizer

Artysta został również zapytany o współpracę z Martinem Gore’em z Depeche Mode, który gościnnie wystąpił na jego najnowszej płycie Oxymore:

Martin jest jednym z najbardziej eklektycznych muzyków, jakich znam. Komponuje genialne melodie i brzmi całkowicie eksperymentalnie

– podsumował.

Jean-Michel Jarre – BRUTALISM

Całość wywiadu znajdziecie na stronie Synth History.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →