VTSS – Atlantyda: teledysk, na który czekał świat techno

News

Niewydany jeszcze oficjalne utwór robi karierę w undergroundzie i pytają o niego wszyscy? A jakże. Tym razem za sprawą naszej techno-queen - VTSS. Video do Atlantydy właśnie ma premierę!

Klubowe historie klasyków: z undergroundu na oficjalne listy sprzedaży

Jest niewątpliwie wiele rzeczy, za które kocham muzyczny, klubowy underground. Ta kultura zawsze rządziła się swoimi prawami, często dalekimi od rynku, nieprzewidywalnymi dla muzycznych bukmacherów i managerów z kalkulatorem w ręku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zdarzały się tej kulturze wielokrotnie historie, gdy utwór muzyczny krążył długo w podziemiu, w tzw. drugim obiegu, grany  przez wtajemniczonych DJ-ów i selektorów zdobywając powoli popularność właśnie w klubach. Popularność tracka rosła, aż został wydany oficjalnie i bardzo często jego potencjał komercyjny okazywał się ogromny – granie go na imprezach tak zwiększyło rozpoznawalność i nadawało mu cechy „hymnu”, że już jako oficjalny release lądował nagle na wysokich miejscach sprzedaży singli – takie sytuacje zdarzały sie bardzo często w  Wielkiej Brytanii w latach 90.  – np. po 2 latach krążenia w podziemiu „Let Me Be Your Fantasy” Baby D. wskakiwał na szczyt UK Top 40.

Przynajmniej 93% techno-undergroundu będzie zadowolona, że Atlantyda VTSS w końcu doczekała się oficjalnego wydania

Tym razem autorką arcyciekawej historii na scenie tanecznej jest VTSS! DJ-ka i producentka jest szalenie zajętą osobą – jej bookingi to właściwie występy 2-3 razy w  tygodniu w najlepszych klubach na świecie: listopad i grudzień to występy w  krajach takich jak Holandia czy Niemcy, ale też USA. Styczeń to już kolejne topowe miejscówki. Tak częste granie nie przeszkadza Martynie Mai wydawać nowej muzyki. Właśnie 13.11. miał premierę teledysk do bardzo wyczekiwanego ( od co najmniej 5 miesięcy)  kawałka Atlantyda.

VTSS w Boiler Room

Atlantyda pochodzi ze składanki labelu Dax J’a Monnom Black pt. ”The World of Monnom Black II”. Kawałek robi od miesięcy fenomenalną karierę w podziemiu, od czasu grania go przez VTSS m.in. podczas madryckiego Boiler Roomu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zdecydowanie czuję, jak wszystko się zmienia – wywiad z VTSS

VTSS – Atlantyda – zobacz video

Utwór zawiera sample z linii melodycznej polskiego kawałka dance zespołu Jauntix z 1992 roku.

Od samego początku zaczęli pytać o niego zarówno  fani jak i i tuzy sceny techno. Od tygodni Atlantydę grają m.in. Nina Kraviz, Richie Hawtin, Dax J, Randomer, Amelie Lens i Kobosil.

VTSS – Atlantyda – premiera oczekiwanego video

Za teledyskiem stoi ekipa V / PLASM, sam track brzmi jak „future rave anthem” – koniecznie posłuchajcie i skomentujcie!

A sam label tak opisuje video: „przynajmniej 93% techno-undergroundu będzie zadowolona, że Atlantyda VTSS w końcu doczekała się oficjalnego wydania”.  Spragnionych setów VTSS live & direct zapraszamy na Sylwestra do klubu Jasna 1, gdzie artystka zagra obok m.in. Stanislava Tolkacheva.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →