Viadrina – Shining EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/12/01
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Na imprezie inaugurującej Your Mama’s Friend w poznańskim SQ klub, obok Marcina Czubali wystąpił duet Viadrina. Zatem już wtedy nie było tajemnicą, iż to właśnie w młodym szczecińsko-wrocławskim projekcie Marcin dostrzega potencjał, który z powodzeniem może wykorzystać w celu promocji własnej oficyny. Czy słusznie okaże się za jakiś czas, gdyż EP-ka Viadriny dopiero trafiła do sklepów. Jednak wsparcie ze strony m.in. Bena Westbeecha, Jimpstera, Silicone Soul czy Lee Curtissa nie mogą być jedynie dziełem przypadku.
Miłośników płyt winylowych, którzy nadal nie przekonali się do bezdusznych nośników cyfrowych, z pewnością ucieczy fakt, iż Your Mama’s Friend wydaje również i 'na wosku’. ’Shining EP’ w postaci analogowej zawiera jeden remix mniej, jednak zawartość płyty i tak jest co najmniej zadowalająca.
EP-kę otwiera ’Luna’ w wersji duetu Coat Of Arms, którzy podobnie jak Viadrina, coraz odważniej pną się po szczeblach międzynarodowej kariery. Swój sukces w znacznej mierze zawdzięczają produkcjom utrzymanym w modnej ostatnio stylistyce brytyjskiego, basowego house’u. Tym razem Coat Of Arms nie poradzili sobie z zadaniem dość dobrze, gdyż remix ustępuje głębszemu i wokalnemu oryginałowi. Naiwny motyw główny bardzo szybko nudzi.
Tytułowy ’Shining’ zasługuje natomiast na wyrazy uznania, zarówno w oryginale jak i obu remiksach! Pływający, z nieco popowym zacięciem numer to coś nowego w dyskografii Viadriny. Chłopaki powinni częściej sięgać po podobne wokale i instrumenty, gdyż w połączeniu z charakterystycznym dla nich mruczącym basem otrzymujemy mieszankę na długo pozostającą w głowie!
Jozif to artysta, który od momentu wydania rewelacyjnego ’Chicago EP’ na Wolf+Lamb nie przestaje zaskakiwać. W swojej interpretacji 'Shining’ zrezygnował z głównych motywów oryginału, wysuwając na pierwszy plan doskonale skonstruowany bassline. Nie zapomniał oczywiście o bogatym, instrumentalnym tle, które nadaje utworowi refleksyjnego charakteru. Genialne!
Pominięty na wydaniu winylowym 'Shining’ w remiksie reprezentanta barw BPitch ControlMr Statika – również prezentuje się bardzo dobrze. Minimalowa kompozycja i mroczna atmosfera jeszcze bardziej różnicują 'Shining’ oraz poszerzają grono odbiorców wydawnictwa. Dla fanów BPitch Control lektura obowiązkowa!
Do tej pory za najlepszą EP-kę Viadriny uważałem wydaną niedawno na Discobelle 'Bodymind’. 'Shining’ ją przebiło, przede wszystkim dzięki świetnemu zestawowi remiksów. Wielkie brawa!


Viadrina – Shining ep w/ jozif, coat of arms, mr statik rmx – YMF02 by Your Mama’s Friend

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Luna (Coat Of Arms Remix)

02. Shining (Original Mix)

03. Luna (Original Mix)

04. Shining (jozif Remix)

05. Shining (Mr Statik Remix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →