FKA Twigs – M3LL155X

Recenzje

Info

Data wydania:
2015/08/13
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Uderz mnie swoimi dłońmi, Podwójnie zwiąż moje gardło, dupku (…) Czy już tańczę seksownie? Czy patrzysz dlatego, że poruszam się samotnie?„. Tahliah Debrett Bartnet, czyli FKA Twigs nigdy nie chciała być grzeczną dziewczynką. Od początku kariery w jej utworach dominowały seks, pożądanie i władza, a klipy zawsze dodawały pikanterii. Brytyjka po trudnych początkach znalazła się na ustach wszystkich singlem „Water Me” i następnie wydanym debiutanckim albumem „LP1” dla wytwórni Young Turks.

Istne trzęsienie ziemi miesiąc temu wywołał klip promujący jej najnowsze wydawnictwo „M3LL155X„. 16-minutowa EPka zawiera 5 utwórów, które – wraz z videomixem – są istnym manifestem kobiecości, gdzie pełno „łóżkowych” poddekstów, energicznego tańca i psychodelicznych obrazów. Masywne, eksperymentalne bity stworzone przez amerykańskich producentów – Boots’a i Tica – przelewają się już od pierwszych numerów. Nieco ospały, wzbogacony o szumy i trzaski beat dostajemy w „Fugure 8” i „I’m Your Doll”. Jest delikatnie, by po chwili tony wykręconych sampli wzięły górę nad całością. Nie zdziwię się jeśli ulubionym momentem wielu na EPce będzie „In Time”. Słowa „Your hands on my body will resonate through me, Like they did before” z późniejszym kwaśnym pulsem zostają w głowie na długo. Kosmiczny banger „Glass & Patron”, którego tekst cytowałem na początku to kolejny, bardzo mocny punkt wydania. Futurystyczne stroje, popisy tancerzy, wibrujący refren dają parkietowy pocisk, obok którego nie przejdziecie obojętnie. 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dojrzałość muzyczna na dłuższą metę to niespotykana cecha u współczesnych wokalistek. Znikają gdzieś w przestrzeni po pierwszej EP czy albumie lub biegną po pomoc do Beyonce. Przyznaję – FKA Twigs wydawała mi się gwiazdą na jeden sezon i przekonywałem się do niej długo. Jednak obok całej masy popowego syfu podążała własną drogą i wyznaczała nowe trendy, by w końcu na „M3LL155X” dostarczyć nam swoje „best of the best„. Jeśli tak ma brzmieć pop przyszłości to biorę to, bez wahania.Tracklista

01. Figure 8
02. I’m Your Doll
03. In Time
04. Glass & Patron
05. Mothercreep

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →