Brian Eno z nowym remiksem utworu rapera Headie One

Pionier ambientu, Brian Eno, wziął na warsztat utwór Told brytyjskiego rapera o ksywie Headie One.

Brian Eno – żywa legenda

Brian Eno to absolutna legenda, wybitny muzyk, kompozytor, producent, laureat nagrody Grammy. Artysta znany jest z awangardowych, multimedialnych realizacji. Jest także pionierem stylu ambient i twórcą tego terminu. W swych popowych eksperymentach był prekursorem artystycznego kierunku muzyki punk (proto punk). W czasie swej kariery solowej współpracował z wieloma czołowymi zespołami i muzykami sceny rockowej, w tym awangardowej.
Jest też autorem dźwięku startowego w MS Windows 95 – The Microsoft Sound.

Brian Eno wspólnie z raperem Headie One

Told to kawałek, który znalazł się na mixtape’ie Gang, który nagrał Headie One wraz z producentem Fredem Gibsonem (Fred Again). Gibson, będąc zaledwie 16-latkiem, uczestniczył w jam session w studiu Briana Eno. Wspólne granie wypadło na tyle dobrze, że Eno zaprosił Gibsona, aby ten zagrał na pianinie w kilku jego utworach. Teraz nadszedł czas na rewanż i to legendarny twórca ambientu wspomógł przy pracy młodszego kolegę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Headie One – Told (Brian Eno Remix)

Headie One – Gang

Na płycie Gang gościnnie wystąpiły też inne znane osobistości sceny elektronicznej, takie jak: Jamie xx, FKA twigs, czy Sampha. Posłuchajcie.

Kup voucher na dowolny, przyszły koncert

Biletomat.pl
od 50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →