Brian Eno z nowym remiksem utworu rapera Headie One

Pionier ambientu, Brian Eno, wziął na warsztat utwór Told brytyjskiego rapera o ksywie Headie One.

Brian Eno – żywa legenda

Brian Eno to absolutna legenda, wybitny muzyk, kompozytor, producent, laureat nagrody Grammy. Artysta znany jest z awangardowych, multimedialnych realizacji. Jest także pionierem stylu ambient i twórcą tego terminu. W swych popowych eksperymentach był prekursorem artystycznego kierunku muzyki punk (proto punk). W czasie swej kariery solowej współpracował z wieloma czołowymi zespołami i muzykami sceny rockowej, w tym awangardowej.
Jest też autorem dźwięku startowego w MS Windows 95 – The Microsoft Sound.

Brian Eno wspólnie z raperem Headie One

Told to kawałek, który znalazł się na mixtape’ie Gang, który nagrał Headie One wraz z producentem Fredem Gibsonem (Fred Again). Gibson, będąc zaledwie 16-latkiem, uczestniczył w jam session w studiu Briana Eno. Wspólne granie wypadło na tyle dobrze, że Eno zaprosił Gibsona, aby ten zagrał na pianinie w kilku jego utworach. Teraz nadszedł czas na rewanż i to legendarny twórca ambientu wspomógł przy pracy młodszego kolegę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Headie One – Told (Brian Eno Remix)

Headie One – Gang

Na płycie Gang gościnnie wystąpiły też inne znane osobistości sceny elektronicznej, takie jak: Jamie xx, FKA twigs, czy Sampha. Posłuchajcie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →