Brian Eno otworzy rok 2017

Zapowiedzi

Jeśli w Nowy Rok, tuż po hucznym Sylwestrze, będziecie potrzebowali kojącej, ambientowej muzyki, będziecie mogli sięgnąć po nowy album Briana Eno, który ukaże się dokładnie 1 stycznia.

Brian Eno to jeden z najważniejszych muzyków XX wieku. Uważany jest za twórcę ambientu, współtwórcę samplingu i jednego z ojców muzyki elektronicznej. To jest muzyka, którą potem nazwałem ambient. Nie jestem pewny, czy do końca rozumiem, co ten termin dziś oznacza, ale używam go nadal, by odróżnić tę muzykę od utworów, które mają określony rytm i są ograniczone czasowo – mówi artysta.
W latach 70. grał w glam rockowej grupie Roxy Music, później poświęcił się pracy nad swoją własną muzyką, w której przekraczał granice i style. Jako ciekawostkę dodamy, że jeśli ktoś pracował na Windows 95, to słuchał jednej z kompozycji Eno przy każdym uruchamianiu komputera… Tak, Brian Eno jest autorem dźwięku startowego ze starych „okienek”.
1 stycznia nakładem Warp ukaże się nowy album Briana Eno, zatytułowany „Reflection„, który będzie ostatnią częścią serii, zapoczątkowanej w 1975 roku płytą „Discreet Music”.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →