Duet roku? Fred Again.. i Brian Eno wydali wspólny album. Możesz go już posłuchać

News
brian eno

Kochamy nieoczywiste zestawienia, ale wspólny, najnowszy album Fred Again.. i Briana Eno przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Absolutna legenda muzyki bez podziału na kategorie w korelacji z najgorętszym nazwiskiem na scenie elektronicznej? To nie mogło się nie udać. Słuchamy!

Fred Again & Brian Eno

Dwie kropki przy ksywce Fred again.. zdają się sugerować, że 29-letni Fred Gibson, który pod ową ksywką się ukrywa, wciąż dopisuje nowe rozdziały do swojej historii, która z każdym kolejnym miesiącem nabiera coraz większego rozpędu. A wszystko zaczęło się od niewinnych muzycznych spotkań z pewnym londyńskim sąsiadem, którym był… Brian Eno. To właśnie ten legendarny producent wziął pod swoje skrzydła 16-letniego Gibsona, w którym dostrzegł drzemiący potencjał i artystyczny głód. Fred i Brian razem grali, śpiewali, nagrywali, rozmawiali godzinami o muzyce i inspirowali siebie wzajemnie.

Fred Again
fot. via instagram.com/brianeno/

Choć ten pierwszy zaznacza wyraźnie, że Eno był dla niego mentorem, to ojciec ambientu nie pozostaje mu dłużny i przyznaje, że też wiele wyniósł z tej artystycznej relacji. 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wiele się nauczyłem o współczesnej muzyce obserwując techniki produkcji Freda. Kiedy pierwszy raz pracowałem z nim, widziałem, że jest genialny. To bardzo wrażliwy i niesamowity artysta. Zacząłem inaczej słuchać muzyki, kiedy obserwowałem jak Fred ją tworzy. Zdaje sobie sprawę, że wypowiada się tak samo o mnie, ale fakty są takie, że stał się moim mentorem

– Brian Eno

Czytaj także: Brian Eno prezentuje nowy kawałek i ogłasza wyjątkowe wydarzenie

Najnowszym album Freda Again i Briana Eno zatytułowany Secret Life to świeża pozycja katalogowa wytwórni Four Teta Text Records. Ich wspólne dzieło to wspaniała podróż przez bogato zaaranżowane kompozycji z okolic ambientu i IDM. Four Tet określił go najpiękniejszym albumem 2023 roku.

Fred again.. and Brian Eno – Secret Life (Full Album)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →