Brian Eno prezentuje nowy kawałek i ogłasza wyjątkowe wydarzenie

Fot. NME.com
News
Brian Eno szykuje nowy album

Brian Eno podzielił się swoim premierowym singlem We Let It In i ogłosił szczegóły eventu o nazwie Space Music.

Brian Eno – melancholia i rodzina

We Let It In jest drugim nagraniem Briana Eno z jego nadchodzącego albumu, który będzie nosić tytuł FOREVERANDEVERNOMORE i ukaże się w październiku tego roku. Nowy singiel jest bardzo osobistym świadectwem ojca założyciela muzyki ambientowej – wokalnie udziela się w nim jego córka, Darla Eno, utworowi towarzyszy zaś „lyric video” zawierające ręcznie wykonane napisy wnuczki Eno, Anyi.

Teledysk został wyreżyserowany przez Briana Eno i londyńskiego artystę Orfeo Tagiuri. We Let It Into to kojąca, ambientowa medytacja, w której pojawia się głęboki śpiew Eno na tle mówionego wokalu Darli. Eno tak opisuje singiel:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie chcę śpiewać jak nastolatek. To może być melancholijne i trochę żałosne, zdaję sobie z tego sprawę. Jeśli chodzi o ponowne pisanie piosenek, to nadal staram się kreować muzyczne krajobrazy, ale tym razem z ludźmi, którzy się po nich przechadzają. Czynnik ludzki jest tu bardzo ważny.

Brian Eno – We Let It In (Lyric Video)

Kosmiczna muzyka

Inspirowana zmianami klimatycznymi płyta FOREVERANDEVERNOMORE ukaże się 14 października i będzie zawierała wcześniej zaprezentowany przez Eno singiel There Are Bells.

Eno ogłosił również szczegóły specjalnego wykładu, Space Music, który wygłosi w Barbican w Londynie 23 października.

W tym rzadkim, jednorazowym wykładzie Brian Eno omówi swoje podejście do trójwymiarowego dźwięku, środowiska i tego, gdzie jesteśmy teraz na świecie – czytamy w opisie wydarzenia. Bilety na Space Music trafią do ogólnej sprzedaży w piątek, 9 września o godz. 9:45. Wejściówki możecie kupić pod tym linkiem. Na początku tego roku zapowiedziano również nowy dokument o życiu i karierze Eno, który ma się pojawić w przyszłym roku.

Fot. NME.com


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →