The xx zapowiadają gratkę dla fanów. 10 lat „Coexist”

fot. via stuff.co.nz
News
The xx świętują

Limitowana reedycja zawierać będzie wersje live utworów Angels, Chained i Reunion & Sunset.

The xx świętują

Brytyjskie indie popowe trio The xx zapowiedziało reedycję swojego drugiego albumu – Coexist. Ponowne wydanie płyty ma związek ze świętowaniem 10. urodzin wydawnictwa, które pierwotnie zostało wydane 5 września 2012 roku w brytyjskiej wytwórni płytowej Young. Na wznowionej wersji krążka znajdziemy utwory Angels, Chained oraz Reunion & Sunset w wersji na żywo.

Zespół w składzie Jamie xx, Oliver Sim i Romy wypowiedział się na temat płyty, której premiera przewidziana jest na 13 stycznia w najnowszym odcinku comiesięcznej audycji Apple 1 Music Residency Interludes. Programu możecie posłuchać tutaj.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wyjątkowa rzecz w posiadaniu płyt to fakt, że są one konkretnym pamiętnikiem, momentem w naszej przyjaźni. Fakt, że minęło 10 lat i refleksja nad  upływającym czasem kazała nam się na chwilę zatrzymać, zaznaczyć „x” na mapie. Wiemy, że ludzie traktują tę płytę bardzo osobiście, znamy historię par, które brały ślub z singlem Angels w tle. To bardzo surrealistyczne i wyjątkowe być częścią życia tych wszystkich ludzi, którzy są naszymi fanami

– napisali The xx w oświadczeniu prasowym.

Solowe kariery

Wszyscy trzej członkowie zespołu wydali w ostatnich latach również swoje solowe materiały. Solowy singiel Jamiego xx w postaci przepełnionego energią disco Kill Dem pojawił się we wrześniu, Romy współpracowała z producentem Fred Again.. nad inspirowanym muzyką trance kawałkiem Strong, a Sim wydał we wrześniu swój pierwszy album nagrany w pojedynkę zatytułowany Hideous Bastard.

Ostatni album The xx, I See You, ukazał się na początku 2017 roku.

The xx – Coexist – lista utworów

 1. Angels
 2. Chained
 3. Fiction
 4. Try
 5. Reunion
 6. Sunset
 7. Missing
 8. Tides
 9. Unfold
 10. Swept Away
 11. Our Song
 12. Angels’ (Live)
 13. Chained’ (Live)
 14. Reunion & Sunset’ (Live)
fot. Materiały promocyjne

The xx – sygnatura kilku dekad

The xx stworzyli wokalistka Romy Madle Croft, obdarzona zmysłowym, lekko przydymionym i wyalienowanym głosem, jej partner przy mikrofonie – basista Oliver Sim, Baria Qureshi (gitara, klawisze) i odpowiedzialny za beaty, sample i produkcję Jamie Smith. Debiutancki album XX został ciepło przyjęty przez krytykę i trudno się temu dziwić. Łącząc brzmieniowe sygnatury kilku dekad – od lat 80. (Young Marble Giants, Weekend, The Cure, New Order), przez lata 90. (Galaxie 500, They Might Be Giants, Pixies, Portishead), po współczesny R&B (Aaliyah, Rihanna) – udało się im wykreować niezwykle urokliwy i świeży, a jednocześnie przyjemnie znajomy i oswojony styl.

The xx – AngelsPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →