Thomas Bangalter z Daft Punk nagra muzykę do baletu

Fot. Materiały promocyjne
News
Daft Punk R.I.P.

Jeden z członków Daft Punk - Thomas Bangalter, stworzy muzykę do baletu. Premiera produkcji przewidziana jest na przyszły rok.

Thomas Bangalter jakiego nie znacie

Tego chyba się nie spodziewaliście. Niemal pół roku po rozwiązaniu zespołu Daft Punk, jeden z jego członków – Thomas Bangalter zapowiedział właśnie, że skomponuje muzykę do…baletu. Produkcja będzie nosić tytuł Mythologies. Będzie to wspólne dzieło Opéry National de Bordeaux i Ballet Preljocaj. 90-minutowy spektakl poruszy temat „mitów , które kształtują zbiorową wyobraźnię”.

Reżyserem Mythologies jest Angelin Preljocal, choreograf i założyciel Ballet Preljocal, a muzykę skomponowaną przez Bangaltera wykona Orchestre National Bordeaux Aquitaine pod kierownictwem Romaina Dumasa. Spektakl będzie można obejrzeć w dniach 1-10 lipca 2022 w Grand Théâtre de Bordeaux, we Francji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Daft Punk R.I.P.

Przypomnijmy, że ostatni Daft Punk Random Access Memories swoją premierę miał w 2013 roku. Album okazał się największym sukcesem komercyjnym duetu i przyniósł mu 5 nagród Grammy. To właśnie z tego krążka pochodzą takie przeboje jak m.in. Get Lucky, Lose Yourself to Dance czy Instant Crush. W 2021 roku zespół ogłosił zakończenie działalności.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →