Grammy 2021 – kto zgarnął statuetkę w kategorii muzyki tanecznej i elektronicznej?

News
Grammy - rok temu zwycięzca był jeden

Gala wręczenia nagród Grammy 2021 już za nami. Sprawdźcie, który wykonawca związany z muzyką elektroniczną miał powody do świętowania.

Grammy 2021 – kontrowersje i dramy

Tegoroczna, 63. gala wręczenia nagród Grammy wzbudziła wyjątkowo wiele emocji. Zaczęło się od tego, że kanadyjski artysta The Weeknd, który ma za sobą wyjątkowo udany rok, nie zdobył żadnej nominacji i rozgoryczony ciskał gromy w amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, oskarżając ją o niejasność selekcji i korupcję. Jak się okazało, nie był on jedynym wykonawcą, któremu nie spodobały się działania Grammy. Justin Bieber – mimo faktu zdobycia aż czterech nominacji – również wypowiedział się krytycznie względem NASiTR, zarzucając jej błędnie przyporządkowanie albumu muzyka Changes do kategorii popowej, a nie R&B.

Gali rozdania nagród Grammy 2021 nie pomogła również z pewnością zmiana terminu z powodu pandemii koronawirusa oraz formuła, jaką przybrało wydarzenie. Ostatecznie impreza miała miejsce w niedzielę, 14 marca, w tzw. pełnym protokole covidowym, a cały event rozgrywał się na paru osobnych scenach – czterech dla występujących artystów i jednej dla prowadzących. Publiczność na wydarzenie ze względów oczywistych nie została zaproszona.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Grammy 2021 - kontrowersje i dramy

Grammy 2021 – nominowani i zwycięzcy

Jeżeli chodzi o nominacje, to największą ich ilość otrzymała BeyoncéDua Lipa, Taylor Swift i Roddy Ricch. O statuetki pozłacanego mini-gramofonu powalczyli także: Brittany Howard, Justin Bieber, Billie Eilish i Megan Thee Stallion. Jak możemy zauważyć, wśród nominowanych znalazło się spora ilość kobiet. Wydaje się to odpowiedź na kontrowersje z roku 2018, kiedy o zdobycie Grammy walczyli niemal wyłącznie mężczyźni. Przewodniczący nagród na słuszne słowa krytyki miał odpowiedzieć wówczas „być może kobiety muszą się bardziej postarać”.

Skandale skandalami, ploteczki ploteczkami, ale najważniejsze w tym wszystkim są przecież same nagrody i laureaci. Z racji charakteru naszego portalu skupimy się na dwóch kategoriach: Najlepszy album dance/elektronika oraz Najlepsze nagranie dance. W pierwszej z nich nominowani byli: Arca, Baauer, Disclosure, KAYTRANADA i Madeon. W drugiej zaś: Diplo & SIDEPIECE, Disclosure Featuring Aminé & Slowthai, Flume Featuring Toro y Moi, Jayda G oraz KAYTRANADA featuring Kali Uchis. Jak się okazało, w obu tych kategoriach zwyciężył KAYTRANADA.

Grammy 2021 – w elektronice rządzi KAYTRANADA

Haitańsko-kanadyjski DJ i producent muzyczny został nagrodzony za album Buuba oraz za pochodzący z niego singiel 10%.

Zobaczcie mowy, jakie wygłosił KAYTRANADA podczas gali Grammy 2021:

Kaytranada Wins Best Dance Recording For 10 % – 2021 GRAMMY Awards Show Acceptance Speech

Kaytranada Wins Best Dance / Electronic Album – 2021 GRAMMY Awards Show Acceptance Speech

DJ nominowano również do nagrody Grammy 2021 w kategorii Najlepszy nowy artysta, która ostatecznie powędrowała do Megan Thee Stallion.

Płyta Bubba ukazała się mniej więcej trzy lata po tym, jak KAYTRANADA wydał w 2016 roku swój debiut 99,9%. Na albumie można usłyszeć takie postacie, jak m.in. Pharrell Williams, Tinashe, GoldLink, Charlotte Day Wilson, Estelle, VanJess, Masego, Mick Jenkins, SiR. ft. Kali Uchis. W 2018 roku kanadyjski artysta i producent połączył siły z Robertem Glasperem i wydał EP-kę The ArtScience Remixes.

KAYTRANADA ft. Kali Uchis – 10%  

Pełną listę laureatów nagród Grammy 2021 możecie sprawdzić tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →