Dobra, widzieliśmy już chyba wszystko. Daft Punk i cover jedyny w swoim rodzaju

Fot. Franzoli Electronics
News
Franzoli Electronics, Daft Punk, Fabricio H. Franzoli

Czy jesteśmy właśnie świadkami jednego z najbardziej innowacyjnych coverów utworu Daft Punk w historii? Ciężko powiedzieć. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę niekończącą się i bogatą w pomysły ludzką wyobraźnię. Były kalkulatory, były RimbaTubes (instrument opierający swoją budowę o rury PCV), przyszła pora na Transformator Tesli (inaczej cewka Tesli, transformator rezonansowy). Jego autorem jest YouTuber Fabricio H. Franzoli. Sprawdźcie, jak tego dokonał.

Idąc za Wikipedią, Transformator Tesli, jest niczym innym jak „transformatorem powietrznym wytwarzający wysokie napięcie rzędu milionów woltów”. Jak się okazuje, jednym z niezamierzonych zastosowań cewek Tesli, jest ich zdolność do produkcji muzyki. Prawdziwym mistrzem w tej dziedzinie jest Portugalczyk Fabricio H. Franzoli.

Around the TESLA COILS

Daft Punk w coverze nie z tej ziemi

Jego youtubowy kanał, Franzoli Electronics, ma obecnie blisko 280 000 subskrybentów, na którym „hobby i pasja do muzyki, nauki i elektroniki, jest traktowana bardzo poważnie, stając się priorytetem ponad wszystko w moim życiu”. Od 2008 roku internetowy twórca regularnie serwuje nam swoje filmy, w których prezentuje możliwości i zastosowania transformatorów. Dzięki starannie zarządzanej fazie, szerokości impulsu i częstotliwości wystrzeliwania energii podobnej do błyskawicy emanującej z cewek, konstrukcje te emitują najróżniejsze dźwięki. Franzoli posuwa się dalej, generując całe aranżacje, a jego najnowszy cover to Around The World, legendarnego duetu Daft Punk.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dla tych, którzy nie zrozumieli co się dzieje na tym filmie, oto krótkie wyjaśnienie. Główna (głośna) muzyka tak naprawdę pochodzi z iskier cewek Tesli. One dosłownie grają muzykę dzięki zaprogramowanej fazie, szerokości impulsu i częstotliwości wystrzału! Tak więc nie ma żadnych głośników, żadnych efektów specjalnych audio/wideo. Wygląda to jeszcze lepiej na żywo i brzmi prawie tak samo. Tylko głośniej niż ludzie się spodziewają!

– wyjaśnił w opisie filmu twórca

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →