The Knife – Shaking The Habitual

Recenzje

Info

Data wydania:
2013/04/05
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Rodzeństwo Karin Dreier Anderson i Olof Dreier od początku swojej kariery sami wydają albumy i cechuje ich ogólna niechęć do współpracy z mediami. Artyści zajmują się również swoimi solowymi projektami – Karin jako Fever Ray, a Olof jako Oni Ayhun. Zespół istnieje od 1999 roku i do tej pory wydał 3 albumy, a największy rozgłos przyniosły im takie utwory jak m.in „Heartbeats” czy „Pass This One”.
Na początku kwietnia swoją premierę miał czwarty album rodzeństwa Dreier, zatytułowany „Shaking The Habitual„. The Knife przyzwyczaili nas już do dziwnych, ekstremalnych rozwiązań na poprzednich albumach, ale to, co się dzieje na ich najnowszym krążku przechodzi najśmielsze oczekiwania.
Artyści już od „Full Of Fire” stawiają na szaleńczą jazdę na krawędzi dobrego smaku. Oprócz delikatnego „A Tooth For An Eye„, reszta utworów stanowi, ze wszystkimi electro samplami i pseudomelodiami, niszczącą mieszankę wybuchową. Utwory są pozbawione ładu, porządku i melodyjności oraz pokazują kolejne, okaleczone w tym przypadku, oblicze The Knife.
Fani nie znajdą na „Shaking The Habitual” ładnych melodii czy soundtracku na imprezę. Znajdą natomiast szaleństwo w ciężkich, niepokojących i mrocznych brzmieniach. Artyści tym albumem stawiają wybór – albo tym dźwiękom poddać się dobrowolnie, co proste nie jest, albo zostawić w spokoju.
The Knife po raz kolejny zaskoczyli i stworzyli coś niesamowicie niezależnego i intrygującego. Stworzyli płytę, która na pewno nie stanie się hitem dla mas. Dla wszystkich poszukujących innowacyjności w muzyce, będzie natomiast czymś niezwykłym, ale tylko, jeśli tak jak artyści, będą alternatywni aż do granic możliwości.
Tekst: Piotr Lenda

Tracklista

01. A Tooth for an Eye
02. Full of Fire
03. A Cherry on Top
04. Without You My Life Would Be Boring
05. Wrap Your Arms Around Me
06. Crake
07. Old Dreams Waiting to Be Realized
08. Raging Lung
09. Networking
10. Oryx
11. Stay Out Here
12. Fracking Fluid Injection
13. Ready to Lose

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →