V/A – SpekuLLa Miami 2011 Sampler

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/03/24
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Seb Skalski to artysta, który od kilku dobrych lat wpisuje się dużymi literami w rozwój muzyki klubowej w Polsce. Dziś również jako wydawca zaraża ludzi takimi brzmieniami jak house, latino, reggae czy deep. Tym razem zebrał dokonania czołowych producentów swojego labelu wydając kompilację pt. „SpekuLLa Miami 2011„.
Sampler otwiera „Liberty of Jazz” – delikatny i wysmakowany deep z świetnie współgrającymi ze sobą partiami instrumentalnymi. Bynajmniej nie jest to zapowiedź tego co możemy usłysześ w dalszej części kompilacji – poziom utworów jest dość zróżnicowany. Na uwagę zasługują przede wszystkim Mago Dago – „Alter Jack” oraz Mira el Toro – „Fruit” w remiksie Skalskiego. Ten pierwszy jest spokojny i relaksujący, drugi z kolei utrzymany w jackin’ housowym stylu przyciąga ciekawą linią basową i posamplowaną partią wokalną. Warto również przesłuchać Quarrel – „You’re Never Alone” – łatwo wpadający w ucho, melodyjny, lekko progresywny deep-house.
Pozostałe utwory wypadają dość przeciętnie – co prawda nie drażnią słuchacza, ale nie posiadają też magnetyzmu, który przyciągnąłby na dłużej. Najsłabiej moim zdaniem prezentują się NoToMash – „Ivory Coast” z naiwnym egzotycznym wokalem oraz Last Robots – „Globus„, który w topliście gatunku nu-disco raczej nie zagości.
Czy warto sięgnąć po ten sampler? Uważam, że tak. Nie tylko fani Skalskiego, a również pasjonaci delikatnych, żywych brzmień mogą znaleźć tu kilka utworów dla siebie. Przyznam szczerze, że spodziewałem się większego polotu i oryginalności, a w rezultacie otrzymaliśmy produkt jedynie dobry. Może następnym razem.Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Yoonior feat. Dany – Liberty of Jazz (Original Mix)
02. DJ Pro – All Nite Long (Main Mix)
03. Mago Dago – Alter Jack (Original Mix)
04. NoToMash – Cafe Mambo (Original Mix)
05. NoToMash – Ivory Coast (Original Mix)
06. Seb Skalski feat. Salsa Flava – Tumbaoo (Original Mix)
07. Mira el Toro – Fruit (Seb Skalski ReWork)
08. Mira el Toro – Fruit (Tuxedo Remix)
09. Last Robots – Globus (Original Mix)
10. Yoonior & Eka – Helois (Original Mix)
11. Quarrel – You’re Never Alone (Quarrel Dub Mix)
12. Deeplomatik – Move On (Original Mix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →