Kayah i Nick Sinckler w house’owym hymnie klubowym Seba Skalskiego

News
Kayah i Nick Sinckler w house'owym hymnie klubowym Seba Skalskiego

Kayah i Nick Sinckler zapraszają do wspólnego świętowania miłości, różnorodności i wewnętrznej siły, a pomaga im w tym rasowy house’owy beat Seba Skalskiego!

Kayah – od ’95 na ścieżce klubowej

Kayah to z całą pewnością jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. I mimo że kojarzona jest głównie ze sceną pop, to wnikliwi słuchacze zawsze wyłapywali w jej muzyce szereg inspiracji czarnymi brzmieniami, muzyką świata czy też klubową.

Imprezy house, remiksy jungle na debiutanckim albumie

Już na swoim debiutanckim krążku Kamień, pełnym najpiękniejszego i najsmutniejszego soulu po polsku, umieściła 3 remiksy (współprodukowane z Boguszem Bilewskim Juniorem), będąc pod wpływem muzyki jungle, jaką poznała w Londynie. Nieliczni wiedzą, iż wpadała też wtedy na undergroundowe imprezy house DJ-a Górnika.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Londyńskie inspiracje brzmieniowe

Zaraz po oszałamiającym sukcesie wspólnej płyty z Goranem Bregovicem, Kayah nie poszła dalej tą samą drogą – wręcz przeciwnie! Zamiast world music, wybrała jako inspirację Londyn i jego suburbia produkując znakomity album YakaYaKayah, któremu strzeli w tym roku 21 lat i z tej okazji odbędzie się klubowy koncert w sierpniu – przypominający te właśnie numery. Na tej płycie Kayah mocno sięgała po elektronikę spod znaku drum’n’bass, trip-hop czy dub.

House i trip-hop na albumach i singlach

Płyta Stereo Typ to znowu taneczny organ-house (Testosteron) czy breakbeat.

Po usłyszeniu w 2020 roku remiksu kolejnego hitu Kayah – Za Późno w przeróbce Seba Skalskiego, pomyślałem, że wspólna produkcja tych artystów mogłaby sporo namieszać na polskim rynku, dostarczając dobrą jakościowo muzykę klubową do radia i na parkiety. I tak się właśnie stało!

Seb Skalski aka Deeplomatik i jego produkcje

Seb Skalski aka Deeplomatik, to jeden z najbardziej zasłużonych i utalentowanych producentów na polskim rynku. Znany jest najbardziej ze swoich house’owych produkcji, które wydaje na całym świecie, szef SpekuLLa Records, człowiek którego najnowszą produkcją Get Down ( z Dave’em Meyerem ) zachwyca się szef DefectedSimon Dunmore. Produkuje też dub i ska oraz techno. Jego płyta Night In Warsaw jest soundtrackiem do nocnego życia polskiej stolicy, a wspólne produkcje Sebastiana z MistaPita nie mają sobie równych.

Wspólny, równościowy singiel Kayah i Nicka Sincklera z Sebem Skalskim

10-go czerwca miał premierę wspólny singiel duetu Kayah & Nicka Sincklera z muzyką Seba SkalskiegoKochaj Różnym Być. Track jest murowanym hymnem klubowym, rasową house music o poruszającym tekście. Mocne piano i idealne zgranie się głosów Kayah i Nicka czynią ten numer potężnym klubowym bangerem. Dodajmy, że to nie pierwsza współpraca Sebastiana i Nicka: polecam sięgnąć po świetne soulful-house’owe Better czy Awaken Me jakie nagrali wspólnie.

Singiel Kochaj Różnym Być ukazuje się w miesiącu czerwcu, określanym jako „miesiąc dumy” i ma być wyrazem wsparcia artystów dla społeczności LGBT w naszym kraju. W teledysku zobaczycie wiele przykładów osób borykających się z dyskryminacją.

Tak o idei piosenki mówią Kayah i Nick:

Kiedy myślę o ludzkości, przypomina mi się pewne powiedzenie o dłoni, którą tworzą różne palce, ale dopiero w połączeniu i harmonii budują sprawną maszynę do działania. Przekaz utworu jest podobny. Piękną melodię tworzą dopiero w połączeniu, różnorodne dźwięki i akordy, a tęcza jest kompletna i zjawiskowa, gdy składa się z wielu barw, nie jednej… Kochajmy być różni i dajmy innym prawo do tego samego
– Kayah

Wszyscy jesteśmy różni, ale marzy mi się byśmy również zawsze byli RÓWNI. Nasz utwór „Kochaj różnym być” ma dawać siłę, wiarę i nadzieję na to, że tak właśnie będzie. W temacie równych szans jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy na dobrej drodze! Praca przy tym utworze wśród tylu wspaniałych ludzi utwierdziła mnie w tym przekonaniu. To była kolejna lekcja! Chciałbym, żeby ten utwór pobudzał wszystkich do działania i dawał siłę tym wszystkim, którzy jej potrzebują.
– Nick Sinckler

Do wystąpienia w klipie zaproszonych zostało wielu nietuzinkowych gości. Zarówno tych znanych, jak Patricia Kazadi, Gabi Drzewiecka, Michał Piróg czy Adam Wdówka z programu Down the road, jak i mniej znanych. Wystąpiły osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami, osoby w różnym wieku, o różnych kolorach skóry, pochodzeniu, hetero i nieheteronormatywne, pary, single, rodziny, przyjaciele. Uważni wypatrzą tam również duet Grygo Twins!

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →