Kayah i Nick Sinckler w house’owym hymnie klubowym Seba Skalskiego

News
Kayah i Nick Sinckler w house'owym hymnie klubowym Seba Skalskiego

Kayah i Nick Sinckler zapraszają do wspólnego świętowania miłości, różnorodności i wewnętrznej siły, a pomaga im w tym rasowy house’owy beat Seba Skalskiego!

Kayah – od ’95 na ścieżce klubowej

Kayah to z całą pewnością jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. I mimo że kojarzona jest głównie ze sceną pop, to wnikliwi słuchacze zawsze wyłapywali w jej muzyce szereg inspiracji czarnymi brzmieniami, muzyką świata czy też klubową.

Imprezy house, remiksy jungle na debiutanckim albumie

Już na swoim debiutanckim krążku Kamień, pełnym najpiękniejszego i najsmutniejszego soulu po polsku, umieściła 3 remiksy (współprodukowane z Boguszem Bilewskim Juniorem), będąc pod wpływem muzyki jungle, jaką poznała w Londynie. Nieliczni wiedzą, iż wpadała też wtedy na undergroundowe imprezy house DJ-a Górnika.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Londyńskie inspiracje brzmieniowe

Zaraz po oszałamiającym sukcesie wspólnej płyty z Goranem Bregovicem, Kayah nie poszła dalej tą samą drogą – wręcz przeciwnie! Zamiast world music, wybrała jako inspirację Londyn i jego suburbia produkując znakomity album YakaYaKayah, któremu strzeli w tym roku 21 lat i z tej okazji odbędzie się klubowy koncert w sierpniu – przypominający te właśnie numery. Na tej płycie Kayah mocno sięgała po elektronikę spod znaku drum’n’bass, trip-hop czy dub.

House i trip-hop na albumach i singlach

Płyta Stereo Typ to znowu taneczny organ-house (Testosteron) czy breakbeat.

Po usłyszeniu w 2020 roku remiksu kolejnego hitu Kayah – Za Późno w przeróbce Seba Skalskiego, pomyślałem, że wspólna produkcja tych artystów mogłaby sporo namieszać na polskim rynku, dostarczając dobrą jakościowo muzykę klubową do radia i na parkiety. I tak się właśnie stało!

Seb Skalski aka Deeplomatik i jego produkcje

Seb Skalski aka Deeplomatik, to jeden z najbardziej zasłużonych i utalentowanych producentów na polskim rynku. Znany jest najbardziej ze swoich house’owych produkcji, które wydaje na całym świecie, szef SpekuLLa Records, człowiek którego najnowszą produkcją Get Down ( z Dave’em Meyerem ) zachwyca się szef DefectedSimon Dunmore. Produkuje też dub i ska oraz techno. Jego płyta Night In Warsaw jest soundtrackiem do nocnego życia polskiej stolicy, a wspólne produkcje Sebastiana z MistaPita nie mają sobie równych.

Wspólny, równościowy singiel Kayah i Nicka Sincklera z Sebem Skalskim

10-go czerwca miał premierę wspólny singiel duetu Kayah & Nicka Sincklera z muzyką Seba SkalskiegoKochaj Różnym Być. Track jest murowanym hymnem klubowym, rasową house music o poruszającym tekście. Mocne piano i idealne zgranie się głosów Kayah i Nicka czynią ten numer potężnym klubowym bangerem. Dodajmy, że to nie pierwsza współpraca Sebastiana i Nicka: polecam sięgnąć po świetne soulful-house’owe Better czy Awaken Me jakie nagrali wspólnie.

Singiel Kochaj Różnym Być ukazuje się w miesiącu czerwcu, określanym jako „miesiąc dumy” i ma być wyrazem wsparcia artystów dla społeczności LGBT w naszym kraju. W teledysku zobaczycie wiele przykładów osób borykających się z dyskryminacją.

Tak o idei piosenki mówią Kayah i Nick:

Kiedy myślę o ludzkości, przypomina mi się pewne powiedzenie o dłoni, którą tworzą różne palce, ale dopiero w połączeniu i harmonii budują sprawną maszynę do działania. Przekaz utworu jest podobny. Piękną melodię tworzą dopiero w połączeniu, różnorodne dźwięki i akordy, a tęcza jest kompletna i zjawiskowa, gdy składa się z wielu barw, nie jednej… Kochajmy być różni i dajmy innym prawo do tego samego
– Kayah

Wszyscy jesteśmy różni, ale marzy mi się byśmy również zawsze byli RÓWNI. Nasz utwór „Kochaj różnym być” ma dawać siłę, wiarę i nadzieję na to, że tak właśnie będzie. W temacie równych szans jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy na dobrej drodze! Praca przy tym utworze wśród tylu wspaniałych ludzi utwierdziła mnie w tym przekonaniu. To była kolejna lekcja! Chciałbym, żeby ten utwór pobudzał wszystkich do działania i dawał siłę tym wszystkim, którzy jej potrzebują.
– Nick Sinckler

Do wystąpienia w klipie zaproszonych zostało wielu nietuzinkowych gości. Zarówno tych znanych, jak Patricia Kazadi, Gabi Drzewiecka, Michał Piróg czy Adam Wdówka z programu Down the road, jak i mniej znanych. Wystąpiły osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami, osoby w różnym wieku, o różnych kolorach skóry, pochodzeniu, hetero i nieheteronormatywne, pary, single, rodziny, przyjaciele. Uważni wypatrzą tam również duet Grygo Twins!

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również